بارش رگباری در بیرجند روان آب به راه انداخت

بیرجند - ایرنا - بارش رگباری و شدید باران روز چهارشنبه موجب جاری شدن روان آب در شهر بیرجند و آبگرفتگی معابر شد.

به گزارش ایرنا فعالیت سامانه بارشی جدید از روز گذشته (سه شنبه) در اغلب مناطق استان آغاز شد و ظهر امروز در مركز استان شدت گرفت.
بارش شدید باران در مدت كوتاه روان آب در خیابان های شهر بیرجند به راه انداخت اما تردد خودروها در حال انجام است و تاكنون گزارشی از آبگرفتگی ساختمان ها دریافت نشده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا كمیته مدیریت بحران برای بارندگی امروز - چهارشنبه - در شهرداری بیرجند تشكیل شده و نیروهای خدمات شهری در حالت آماده باش هستند.
كارشناس اداره كل هواشناسی خراسان جنوبی دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: براساس خروجی مدل های پیش یابی و تصاویر ماهوارهای هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی تا اواخر وقت امشب، رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید در استان پیش بینی می شود.
فاطمه زارعی افزود: با توجه به ماهیت رگباری بودن بارش ها در این فصل احتمال روان آب در برخی نقاط استان وجود دارد و فردا بعد از ظهر به طور پراكنده شاهد رگبار و رعد و برق پراكنده در شرق استان خواهیم بود.
وی گفت: روند كاهشی دمای هوا امروز و امشب رخ می دهد و كاهش دما برای امروز محسوس و فردا پنجشنبه تغییرات ناچیز خواهد بود.
جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی هم گفت: بر اثر ریزش باران اغلب جاده های مواصلاتی استان لغزنده است و رانندگان با احتیاط رانندگی كنند.
سرهنگ محمدباقر توفیقی نیا افزود: هم اكنون در محورهای فردوس - بشرویه، قاین - زیركوه، آهنگران - زیركوه، بیرجند - زاهدان، بیرجند - قاین، بیرجند - خوسف، بیرجند - اسدیه و دیهوك - كرمان گزارش بارش باران داشته ایم و این محورها لغزنده است.
وی ادامه داد: در سایر محورها نیز ریزش پراكنده باران، هوا نیمه ابری و در برخی قسمت ها جاده خشك است.
توفیقی نیا بیان كرد: همچنین یك لاین از كیلومتر 34 محور بیرجند - اسدیه بعد از روستاهای القار و رقل بغل به دلیل ریزش كوه بسته شده است، این جاده به صورت كامل بسته نشده و رانندگان از یك لاین هدایت می شوند.
وی گفت: محور روستایی خانكوك به طاهرآباد در شهرستان فردوس نیز به دلیل جاری شدن سیلاب در آب نما موقتی مسدود است.
3215*3028