پنج هزار فرصت شغلي  در خمين به ثمر مي نشيند

خمين - ايرنا - استاندار مركزي گفت: پنج هزار فرصت شغلي در چشم انداز سه سال براي زادگاه امام راحل به ثمر مي نشيند و بحران بيكاري فروكش مي كند.

به گزارش ايرنا، سيد«علي آقازاده» روز چهارشنبه در نشست ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان و شهرستان خمين، افزود: زادگاه امام راحل از جمله شهرستان هاي كم برخوردار استان در اشتغال پايدار است كه كاستي ها در اين راستا بايد با تدبير و برنامه جبران شود.
وي ادامه داد: با توجه به اقدامات خوبي كه در حوزه صنعت اين شهرستان انجام شده انتظار مي رود تا سال 1399 سه هزار و 500 شغل در خمين ايجاد شود و به زودي مردم اين خطه شاهد رونق اقتصادي و افزايش اشتغال جوانان هستند.
استاندار مركزي اظهار داشت: واحد توليدي كاغذ سازي خمين با ظرفيت شغلي پايدار براي 60 نفر و كارسازي غير مستقيم براي بيش از 100 نفر با سرمايه گذاري سه هزار و 500 ميليارد ريال با حضور يكي از اعضاي هيات دولت بهره برداري مي شود.
آقازاده با اشاره به انتقال سهام شركت صنايع نخ خمين به سرمايه گذار بومي اين شهرستان، گفت: 130 نفر در اين واحد توليدي اشتغال دارند كه اين تعداد يك دهم نرخ اشتغال ظرفيت اسمي آن است.
وي تاكيد كرد: تغيير در ساختار و سهامدار و نوسازي و بازسازي زيرساخت هاي فرسوده اين واحد توليدي در كمتر از يك سال تحولات اقتصادي خوبي را در خمين ايجاد مي كند.
استاندار مركزي با اشاره به اينكه واحد توليدي مانا انرژي پاك از صنايع منحصربه فرد كشور واستان است، ادامه داد: ساخت اين واحد در ناحيه صنعتي شهيد سعيدي روستاي شهابيه از توابع خمين زمينه ساز2 هزار فرصت شغلي است.
آقازاده افزود: بهره برداري از اين شركت در خمين با مشكلاتي نظير تامين برق مواجه است كه اين مشكلات با پيگيري مسئولان استان و شهرستان قابل حل است و به همين منظور نشستي با حضور سرمايه گذاران اين شركت ومسئولان در استان برگزار مي شود.
وي گفت: مسايل محيط زيست،خوراك و انتقال برق و آب از مهمترين مشكلات ساخت پتروشيمي اين شهرستان است كه با گذشت زمان اين مشكلات كمتر مي شود.
استاندار مركزي اظهار داشت: تكميل پتروشميمي خمين نيز 300 فرصت شغلي ايجاد مي كند.
آقازاده خاطرنشان كرد: ساخت و راه اندازي صنايع توليدي، رفع مشكلات صنايع و حضور سرمايه گذاران در خمين از راهكارهاي برون رفت اين شهرستان از بحران بيكاري است.
وي تصريح كرد: برگزاري نشست هاي ستاد اقتصاد مقاومتي در خمين سبب رونق اقتصادي و افزايش توليد در اين شهرستان مي شود.
استاندار مركزي گفت: بهره برداري از صنايع بزرگ و كوچك و افزايش نرخ اشتغال بهترين پاسخ به دشمنان نظام اسلامي است كه تلاش مي كنند با ابزار تحريم ملت ايران را زير فشارهاي اقتصادي قرار دهند.
آقازاده اضافه كرد: اراده وتلاش مسئولان و خادمان ملت، مقاومت مردم و اتحاد دولت و ملت بار ديگر توطئه دشمنان را بي اثر مي كند.
وي افزود: مردم بايد شرايط اقتصادي كشور را درك كنند و پيگيري حل مشكلات جامعه وظيفه مسئولان است كه نبايد به اين وظيفه مهم بي تفاوت باشند.
استاندار مركزي گفت: واحدهاي توليدي و كارگران مشكلاتي دارند و تعامل دستگاه هاي مختلف با يكديگر، استفاده از تمام ظرفيت ها و با پيگيري هاي مستمر بيش از نيمي از اين مشكلات قابل حل است.
در اين نشست مصوبات سال قبل ستاد اقتصاد مقاومتي خمين پيگيري و شماري از واحدهاي توليدي نيز مشكلاتشان را ن در حوزه وثايق بانكي براي دريافت تسهيلات و پروانه بهداشتي بيان كردند.
شهرستان خمين واقع در جنوب استان مركزي با 105 هزار نفر جمعيت بالاترين نرخ بيكاري استان را دارد.
9930/6013/