۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۷
کد خبر: 83323938
۰ نفر
10 مدیر هتل برتر نوروز 98 در یزد تجلیل شدند

یزد - ایرنا - آیین تجلیل از 10 مدیر هتل برتر و فعال نوروز 98 یزد در هتل سنتی مظفر مركز این استان برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، در این آیین از مدیران هتل های داد، مشیرالممالك ، جاده ابریشم، لاله، كهن كاشانه، راه و ما، والی، هتل سنتی مظفر، مهمانسرای جهانگردی یزد و هتل نیكان بافق به دلیل ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی تجلیل شد .
مدیركل میراث فرهنگی یزد در این آیین با قدردانی از خدمات ارزنده هتلداران استان در نوروز بر لزوم توجه به استانداردسازی هتل های استان تاكید كرد.
«سید مصطفی فاطمی» افزود: این امر در افزایش خدمات كیفی به گردشگران و رفاه بیشتر مسافران لازم و ضروری است.
استان یزد با یك میلیون و 138 هزار نفر جمعیت در مركز جغرافیایی ایران قرار دارد و دارای 2 هزار و 270 هكتار بافت تاریخی و 6 هزار و 500 اثر تاریخی و فرهنگی است كه از این تعداد تاكنون، یك هزار و 850 اثر به ثبت رسیده است.
با توجه به غنای یزد از لحاظ بناهای تاریخی، فرهنگی تاكنون پنج اثر استان شامل 200 هكتار بافت تاریخی یزد، باغ های دولت آباد یزد و پهلوان پور مهریز و قنات های زارچ و حسن آباد در فهرست میراث جهانی یونسكو به ثبت رسید.
یزد نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان، در كنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است.
به گونه ای كه استقبال از این شهر تا پنج برابر افزایش یافت و همین امر گردشگری را محور توسعه استان قرار داد.
سال 1397، 108 هزار 711 گردشگر خارجی با اقامت در یزد از آثار و بناهای تاریخی استان دیدن كردند.
گذشته از سفر گردشگران خارجی، صدها هزار گردشگر داخلی پارسال از بناهای تاریخی، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی، عرصه های بیابانی و كویری استان دیدن كردند.
استان یزد با داشتن 40 رشته صنایع دستی پویا، افزون بر سه هزار هنرمند فعال در این بخش دارد.
یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، دارالعباده، حسینیه ایران، دوچرخه ها، شیرینی، قنات، قنوت و قناعت و آفتاب شناخته می شود.
به گفته مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری كشور، سال گذشته به‌رغم اعمال تحریم‌ها شاهد ورود هفت میلیون و 800 هزار گردشگر خارجی به كشور بودیم.
7532/ 2047/