۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۴
کد خبر: 83323927
۰ نفر
ناوگروه شصت و یكم نداجا در بندرعباس پهلو گرفت

بندرعباس- ایرنا- شصت و یكمین ناوگروه اطلاعاتی و رزمی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بعد از گذشت 67 روز دریانوردی و بازدید از بندرهای سلطان قابوس و صلاله عمان و شركت در تمرین مشترك امداد و نجات دریایی ایران و عمان در منطقه یكم امامت نداجا در بندرعباس پهلو گرفت.

به گزارش ایرنا، فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش روز چهارشنبه در آیین استقبال از این ناوگروه گفت: یكی از مولفه‌ های افزایش توان زرمی كشورمان، ایجاد عمق راهبردی است كه در واقع این ماموریت های دریانوردی ‌باعث افزایش عمق راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.
امیر دریادار دوم افشین تاشك افزود: ماموریت دریانوردی توسط كاركنان پرتلاش نیروی دریایی راهبردی ارتش، یكی از عوامل امنیت پایدار ایران در منطقه است.
وی بیان داشت: اعزام 61ناوگروه به دریا از سال 87 تاكنون در راستای اجرای فرامین فرماندهی كل قوا، به اهتزاز در آوردن پرچم ایران، دفاع از منافع كشور در آب‌های دور دست، اجرای آموزش ‌های رسته‌ای برای ارتقا توان رزم در دریا و بررسی وضعیت گسترش نیروهای فرامنطقه‌ای صورت گرفته است.
در پایان این مراسم از فرمانده ناوگروه شصت و یكم، فرمانده ناوشكن سبلان و فرمانده ناو پشتیبانی بندرعباس و جمعی از كاركنان تجلیل شد
شصت و دومین ناوگروه اطلاعاتی و رزمی نیروی دریایی ارتش متشكل از ناوشكن بایندر، ناو پشتیبانی لاوان و ناو پشتیبانی بوشهر برای انجام ماموریت دریانوردی، گشت‌ های امنیتی و مقابله با دزدان دریایی طی روزهای آینده عازم دریا می‌ شود.
یگان های دریایی اعم از شناورهای سطحی و زیرسطحی همچنان در مناطق ماموریتی خود مستقر هستند.
7195/6048