روند توسعه در مجتمع فولاد صنعت بناب شتاب مي گيرد

تبريز- ايرنا - رئيس هيأت مديره بانك گردشگري گفت: با سرمايه گذاري هاي آتي و راه اندازي زنجيره فولاد، روند توسعه در مجتمع فولاد بناب شتاب بيشتري خواهد گرفت.

مهدي جهانگيري روز چهارشنبه در حاشيه بازديد از بخش هاي مختلف مجتمع فولاد صنعت بناب و در جمع مسئولان و كارگران اين مجتمع اظهار داشت: گروه گردشگري نيز تمام ظرفيت خود را براي توسعه اين مجموعه به كار خواهد گرفت.
وي اضافه كرد: با روحيه توسعه طلبي كه در مردم آذربايجان و منطقه وجود دارد، در آينده نزديك شاهد برداشتن گام هاي بزرگي در اين مجموعه خواهيم بود.
وي با بيان اينكه رسالت اصلي بانك گردشگري حمايت از توليد و اشتغال است، خاطرنشان كرد: در شرايط فعلي در حال جنگ اقتصادي تمام عيار و ناجوانمردانه هستيم.
وي افزود: امروز مجموعه سهام داران مجتمع فولاد صنعت بناب در راستاي تحقق منويات رهبري قدم برداشته و هيچ كوتاهي نمي كنند .
وي با اشاره به اينكه اولويت اول مسئولان مجتمع مسائل كارگري و اجتماعي و معيشتي همكاران است؛ خاطرنشان كرد: اين تلاش ها باعث شده كه يك روز هم چرخ توليد در اين مجموعه تعطيل نشود.
جهانگيري اظهارداشت: براي اينكه بتوانيم در فضاي رقابتي فولاد بمانيم راهي جز اين نداريم كه جريان رقابتي روز دنيا را همراهي كنيم وگرنه محكوم به شكست هستيم.
مديرعامل بانك گردشگري نيز در اين مراسم با بيان اينكه در حد توان و امكان در بحث تأمين منابع مالي براي توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب از هيچ تلاش و كوششي دريغ نخواهيم كرد؛ گفت: رسالت اصلي بانك گردشگري رسالت اجتماعي براي حمايت از توليد و اشتغال زايي است.
مرتضي خامي افزود: در مسير توسعه و رونق توليد بانك گردشگري آماده همكاري است.
نماينده مردم بناب در مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر ضرورت راه اندازي خط توليد الكترود در مجتمع فولاد بناب اظهارداشت: جبهه اصلي امروز توليد و تقويت اشتغال است و بايد با افزايش توليد و اشتغال به خودباوري برسيم.
ضياءالله اعزازي با مثبت ارزيابي كردن شرايط حاكم بر مجتمع فولاد صنعت بناب از مسئولان خواست در كنار افزايش توليد در خصوص راه اندازي خط توليد الكترود در مجتمع فولاد بناب تلاش كنند.
فرماندار بناب هم گفت: در آينده نزديك اين شهرستان به يكي از قطب هاي مهم توليد فولاد دركشور تبديل خواهد شد.
امين رفيعي گفت: تمام زيرساخت هاي لازم براي اين امر در شهرستان بناب مهياست.
وي اظهار اميدواري كرد: با اتمام پروژه هاي در حال تكميل در مجتمع فولاد صنعت بناب شاهد رونق توليد و اشتغال در اين شهرستان باشيم.
وي خاطرنشان كرد: با وجود مشكلاتي كه در سايه تحريم هاي ناجوانمردانه در سال قبل شاهد بوديم، مجموعه هاي صنعتي شهرستان به توليد و فعاليت خود ادامه دادند بطوري كه در سال 97 يكصد ميليون دلار از طريق گمرك بناب صادرات انجام شد.
رفيعي اعلام كرد: مجموعه شوراي اداري شهرستان در كنار مجتمع فولاد صنعت و ساير توليدكنندگان بوده تا با رفع موانع احتمالي زمينه افزايش توليد و صادرات را فراهم كند.
مديرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب هم با اشاره به نام گذاري سال از سوي مقام معظم رهبري به نام رونق توليد گفت: با توجه به شرايط و اوضاع اقتصادي حاكم بر كشور اگر حمايت هاي مسئولان بانك گردشگري نبود، روند توسعه و پيشرفت را در مجتمع فولاد صنعت بناب شاهد نبوديم.
سيدابوتراب فاضل با بيان اينكه در جريان سال 97 شاهد فراز و فرودهايي در مجتمع بوديم؛ گفت: با حمايت هاي مسئولان گردشگري، مسئولان شهرستان و تلاش كارگران اين شركت روند خوبي را طي كرديم و براي رسيدن به شرايط ايده آل فرصت لازم است.
بر اساس اين گزارش، در ادامه اين مراسم با اهداي لوح و هدايايي از كارگران نمونه مجتمع فولاد صنعت بناب تجليل شد.
3071