فرماندار آستارا پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری را خواستار شد

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر مرزی آستارا از مدیران دستگاه های اجرایی خواست، مصوبات مربوط به این شهرستان در سفر اسفند ماه ریاست جمهوری به استان گیلان را پیگیری و اعتبارات مصوب را جذب كنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن رستم زاد روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری در فرمانداری آستارا گفت: در سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان گیلان، 630 میلیارد ریال اعتبار برای شبكه آب و فاضلاب و طرح های آبرسانی آستارا اختصاص یافته بود و مسئولان دستگاه های مربوطه، جذب و اجرای آنها را با جدیت پیگیری كنند.
وی ادامه داد: امسال بیش از 10 مدیر كل به آستارا دعوت و مسائل و موانع توسعه در حضور آنها بررسی شده است و مدیران مرتبط اجرای مصوبات و تصمیم ها را پیگیری كنند.
رستم زاد افزود: توسعه جامع پایانه مسافری اداره كل گمرك آستارا برای استقبال از زائران خارجی در اربعین حسینی با جدیت پی گیری و از هم اكنون، مقدمات كار فراهم شود.
وی گفت: امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد از آنجائیكه هر نماینده مجلس، نماینده ملت است، مدیون شدن یك فرد حقیقی یا حقوقی به هر نامزد انتخاباتی، در اصل مدیون شدن به یك ملت است و مسئولان و مدیران از فعالیت و كاربرد امكانات اداری بر له یا علیه نامزدهای احتمالی خودداری كنند.
فرماندار آستارا گفت: برای آسفالت 12 كیلومتر از راه های اصلی و معابر شهری برنامه ریزی شده است و اداره ها و نهادها در برگزاری با شكوه آئین های شب قدر، سالگرد ارتحال امام امت (ره)، گرامیداشت سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر و سایر مناسبت های ملی و مذهبی همكاری كنند.
او تكریم ارباب رجوع در اداره ها، همكاری دستگاه ها با اصحاب رسانه و مطبوعات، لایروبی رودخانه ها، بهسازی آب بندان ها و تالاب ها، همكاری در اجرای طرح ملی كنترل فشار خون، مدیریت منابع و مصارف آب و انرژی، مقابله با فروش مرغ و جوجه زنده در شهرها، تامین سوخت جایگاه ها در تعطیلات پیش رو، آماده سازی طرح های سالمسازی و آمادگی شهرداری ها برای استقبال از مسافران تابستانی را خواستار شد.
امام جمعه آستارا نیز در این جلسه روحیه جوانمردی و مردانگی را لازمه هر انسان و مدیر مومن دانست و ترویج فرهنگ جوانمردی و گذشت را در جامعه خواستار شد.
حجت الاسلام كاظم حافظ نیا گفت: غفلت از خدا موجب سختی زندگی می شود و مدیران باید با معرفت به احوال خود و تقرب به خدا، به عنوان افرادی جهادی و انقلابی در خدمت خلق باشند و به حاشیه ها اعتنا نكنند.
فرمانده سپاه ناحیه آستارا نیز تخطی از ارزش های انقلابی و اسلامی را خط قرمز این نهاد دانست و از مسئولان خواست، علاوه بر همكاری با سپاه، در صورت احساس نیاز، از خدمات این نهاد بهره مند شوند.
سرهنگ جهانبخش آرمان، ساخت و تحویل 50 واحد مسكن محرومان، اهدای بیش از 2 هزار سبد كالا به نیازمندان و دانش آموزان بی بضاعت و جمع آوری بیش از یك میلیارد و 500 میلیون ریال كمك های مردمی و خیران به سیلزدگان را از خدمات و عملكردهای سپاه آستارا اعلام كرد.
وی ادامه داد: ساخت نمازخانه در محور آستارا - اردبیل توسط سپاه پیگیری می شود و دستگاه های مرتبط در این راستا با این نهاد همكاری كنند.
فرمانده سپاه ناحیه آستارا افزود: هدف آمریكا از تحریم ها و شیطنت در منطقه، امتیازگیری و باج گیری از برخی كشورهای منطقه نظیر عربستان سعودی است اما ایران اسلامی به پشتوانه مردم بصیر، سربلند است و دشمن از سوریه، عراق و لبنان با خفت و خواری خارج شد.
در ادامه جلسه چند تن از مسئولان اداره ها نیز از عملكرد حوزه خود گزارش ارائه كردند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7124 /6030