ظرفیت وقف برای تقویت تولید و اشتغال به كار گرفته شود

قزوین-ایرنا - رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه كشور گفت: باید از ظرفیت وقف برای تقویت نظام بهینه سازی تولید و اشتغال و دور زدن تحریم‌ها بهره گرفت.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید مهدی خاموشی روز چهارشنبه در نشست بررسی طرح‌های نیمه تمام سرمایه گذاری، مشكلات حقوقی و مالی موقوفات قزوین با اشاره به شعار رونق تولید، افزود:باید در اجرای طرح های اقتصادی وابسته به اوقاف از ظرفیت بخش خصوصی استفاده كرد و توان و كارآیی موقوفات را برای تحقق رونق تولید و اشتغال در شرایط تحریم فعال ساخت.
وی افزود: ظرفیت‌های مغفول زیادی در كشور وجود دارد كه در صورت توجه به آنها فرصت های بسیاری برای رونق تولید فراهم خواهد شد.
این مسئول بیان كرد: اگر در تامین درآمد پایدار موقوفات به فكر توسعه فعالیت‌های آموزشی و كمك به رونق تولید باشیم، بركات و دستاوردهای بسیار خوبی به بار خواهد آمد و گام های بلندی در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و عمرانی برداشته می شود.
حجت الاسلام خاموشی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ماه مبارك رمضان و نقش آن در پاكسازی انسان از گناه افزود: همواره باید عبادت را جدی گرفته و فرایض دینی را با خلوص نیت انجام دهیم تا از بركاتش برخوردار شده و به كارهای خود معنویت بخشیم.
6101