1250 كيلوگرم آرد گندم احتكار شده در كميجان كشف شد

اراك - ايرنا - فرمانده انتظامي شهرستان كميجان گفت: يكهزار و 520 كيلوگرم آرد گندم احتكار شده از يك واحد دامداري در شهرستان كميجان كشف شد.

به گزارش روز چهارشنبه پايگاه خبري پليس، سرهنگ «بهزاد فكوري» افزود: ماموران انتظامي شهرستان كميجان از احتكار مقاديري آرد نانوايي در يك دامداري در اين شهرستان با خبر شدند.
وي افزود: ماموران انتظامي كميجان با حضور در محل محموله آرد احتكارشده را در قالب 38 كيسه كشف كردند.
اين مقام انتظامي خاطرنشان كرد: 2 نفر در اين رابطه دستگير و پس از تشكيل پرونده به مراجع قضايي معرفي شدند.

***10 هزار قلم لوازم آرايشي قاچاق در عمليات پليس آشتيان كشف شد
فرمانده انتظامي آشتيان گفت: 10 هزار قلم لوازم آرايشي از يك دستگاه خودروي سواري مزرعه نو آشتيان توسط پليس كشف شد.
سرهنگ «محمدعلي گودرزي» افزود:‌ در تداوم مبارزه با قاچاق كالا،‌ ماموران پاسگاه انتظامي مزرعه نو شهرستان‌ در انجام تحقيقاتي از تردد يك دستگاه خودروي سواري حامل كالاي قاچاق از محورهاي ارتباطي اين شهرستان مطلع شدند.
وي افزود: با برنامه ريزي انجام شده از سوي پليس خودروي شناسايي شده متوقف و در بازرسي از آننحموله آرايشي قاچاق كشف شد.
سرهنگ گودرزي، ارزش اقلام قاچاق كشف شده در اين عمليات را در ارزيابي كارشناسان 300 ميليون ريال عنوان كرد و گفت: در اين عمليات راننده خودرو دستگير و براي برخورد قانوني به مرجع قضايي معرفي شد.

***كلاهبرداري به بهانه استخدام در شركت‌ها و مراكز دولتي
رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي گفت: شيوه جديد كلاهبرداري با درج آگهي هاي استخدام در سايت هاي رايگان درج تبليغات اعمال شده و شهروندان قبل از واريز هر گونه وجه نقد بايد‌ از صحت آگهي مطلع شوند.
سرهنگ «احسان آنقي» افزود: در چندين مورد از پرونده هاي تشكيلي در پليس فتا، افرادي كلاهبردار با درج و انتشار آگهي‌هاي تبليغاتي استخدام در شركت‌ها و مراكز دولتي در سايت هاي اينترنتي درج تبليغ رايگان چون ديوار، شيپور و ديگر شبكه‌هاي اجتماعي، از تعدادي از شهروندان كلاهبرداري هايي گسترده داشته اند.
وي افزود: اين افراد بعد از تماس فرد متقاضي كار با چرب زباني نسبت به جلب نظر قربانيان خود اقدام كردند و بعد از جلب اعتماد مبالغي به عنوان هزينه ثبت نام گرفته اند و پس از آن پاسخگويي با تلفن همراه نداشته اند.
وي بيان داشت: شهروندان توجه داشته باشند هرگونه گزينش در شركت‌ها و سازمان‌هاي دولتي با شرايط و ضوابط خاص و بر اساس نيازمندي شغلي اداره مربوطه صورت مي‌گيرد و اغلب اين سازمان‌ها از طريق فراخوان‌هاي عمومي و يا آگهي در سايت‌هاي خبري معتبر و نشريات اقدام به جذب نيروي كاري مورد نياز خود مي‌كنند و نيازي به واسطه و دلال براي پرداخت پول براي استخدام نيست.
اين مقام انتظامي خاطرنشان كرد: كاربران در صورت مواجهه با چنين تبليغاتي قبل از واريز هرگونه وجه ضمن بررسي آدرس و مجوز شركت استخدام كرده و از صحت و سقم اين گونه آگاهي هاي استخدام اطمينان حاصل كنند.
سرهنگ آنقي از مردم خواست: در صورت مواجهه با موارد مشكوك موضوع را از طريق سايت پليس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش دهند.
استان مركزي با يك ميليون 500 هزار نفر جمعيت 12 شهرستان دارد.
6991/6013/