پيشرفت 75 درصدي پل دوم گدم آباد شهر گنبدكاووس

گنبدكاووس - ايرنا - شهردار گنبدكاووس گفت كه عمليات اجرايي احداث پل دوم ورودي شهر از سمت گدم آباد به پيشرفت فيزيكي 75 درصد رسيده و در ماه هاي آينده به بهره برداري مي رسد.

منصور طعنه گنبدي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: عمليات احداث اين پل بتني - فلزي كه 12 متر عرض و 70 متر طول دارد، دهم شهريور سال 95 آغاز شده بود
وي گفت: براي عمليات اجرايي اين پروژه مبلغ 25 ميليارد ريال از منابع شهرداري و استاني پيش بيني شده و قرار بود ظرف دو سال به بهره برداري برسد اما باتوجه به گراني و تورم اين رقم به 40 ميليارد ريال افزايش يافت.
طعنه گنبدي، روان سازي ترافيك و سهولت دسترسي به 50 روستا و مصلي نمازجمعه اهل سنت گنبدكاووس را از مهمترين اهداف احداث پل دوم ورودي اين شهر از سمت گدم آباد ذكر كرد.
وي تصريح كرد: عمليات نصب 18 شمع بتي اين پل و نصب تيرهاي دو دهنه كناري اين پل پايان يافته و هم اكنون عمليات نصب تيرهاي عرشه دهنه مياني آن درحال انجام است.
شهردار گنبدكاووس گفت: پس از نصب تيرها، آسفالت عرشه پل انجام و بهره برداري از آن حداكثر ظرف يك تا دو ماه آينده آغاز مي شود.
شهر گنبدكاووس با افزون بر 160 هزار نفر جمعيت و 28 كيلومتر مربع وسعت، دومين شهر بزرگ استان گلستان است و از سه مسير ورودي داراي پل پنج دهنه پل بر روي رودخانه هاي گرگانرود و چهل چاي مي باشد و پل در دست احداث گدم آباد، ششمين آن محسوب مي شود.
/3039/1860