رسانه ها نقش بسزایی در انتقال فرهنگ دفاع مقدس دارند

اردبیل - ایرنا - مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل گفت: رسانه ها نقش سازنده و بسزایی در انتقال ارزش ها و فرهنگ دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت به جامعه دارند.

به گزارش ایرنا ، علی واحد روز چهارشنبه در نشست تخصصی رسانه، دفاع مقدس و مقاومت استان اردبیل افزود: در دوران دفاع مقدس اصحاب رسانه دوشادوش رزمندگان بودند تا رشادت ها، از خود گذشتگی ها و مجادهدت های رزمندگان و جوانان برومند این مرز و بوم را ثبت و ضبط كنند.
وی اظهار داشت: بدون حضور رسانه ها در آن دوران زحمات و مظلومیت رزمندگان اسلام آن طور كه باید و شاید به جهانیان بویژه مردم بزرگ ایران معرفی و شناخته نمی شد.
وی اضافه كرد: امروز نیز برای گذر از جنگ اقتصادی دشمن و این مرحله حساس و غلبه بر مشكلات همه بویژه رسانه ها باید به وظیفه خود به درستی عمل كنند.
واحد با بیان اینكه به مناسبت گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر از اول تا چهارم خردادماه به مدت چهار روز برنامه های متنوعی در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد، گفت: در این مدت در مجموع 120 برنامه مختلف فرهنگی و ورزشی در سطح استان برگزار خواهد شد.
مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل افزود: برگزاری نشست های تخصصی، فضا سازی محیطی و نصب بنر در نقاط مختلف، برگزاری مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر در ادارات، محلات و مساجد، سخنرانی و خاطره گویی پیشكسوتان دفاع مقدس و برگزاری محفل انس با قرآن برای نیروهای مسلح از جمله آن برنامه هاست.
وی اظهار داشت: عطر افشانی و گلباران گلزار شهدا ، سخنرانی فرماندهان ، پیشكسوتان و رزمندگان قبل از خطبه های نماز جمعه ، تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران ، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی ، یادواره های شهدا و برگزاری كارگاه های آموزشی ویژه بانوان از دیگر برنامه ها در این ایام می باشد.
6130/ 1257