۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۶
کد خبر: 83323854
۰ نفر
چشمه خشكیده بش قارداش بجنورد ترانه خوان شد

بجنورد- ایرنا- شهردار بجنورد اعلام كرد: بارش باران های متوالی بهار امسال كه دیشب در بجنورد به اوج خود رسید، جان دوباره ای به چشمه خشكیده بوستان ملی بش قارداش مركز استان خراسان شمالی بخشید.

روح الله براتیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی ها موجب شد تا این چشمه بعد از گذشت حدود 20 سال از خشك شدن، دیشب جان گرفته و جوشیدن از سر بگیرد.
وی افزود: نخستین چشمه این بوستان گردشگری، دیشب جوشش خود را آغاز كرد كه امروز شمار این چشمه ها به 8 دهانه رسیده است.
براتیان گفت: اكنون آبی زلال و گوارا از محل چشمه قدیمی، از لابه لای سنگ های سخت دیواره سنگی مشرف به این بوستان تراوش كرده و به سمت پایین دست جریان گرفته است.
وی با اشاره به احتمال خروج آب از دیگر روزنه های چشمه مزبور، ابراز امیدواری كرد كه آب این چشمه بعد از سال ها خشكیدگی، دوباره به میزان سابق خود بازگشته و بتواند آب مورد نیاز فضای سبز این بوستان را تامین كند.
به گزارش ایرنا؛ تفرجگاه بش‌قارداش، واقع در 6 كیلومتری جنوب شرق بجنورد، از جمله جاذبه‌های استان خراسان ‌شمالی است كه در ردیف مناطق نمونه گردشگری ملی به ثبت رسیده است.
از قریب 2 دهه پیش با خشكیدن آب چشمه بش قارداش، آب مورد نیاز استخرها و فضای سبز این مجموعه از طریق چاه آب روستای مجاور آن تامین می شد.
ط/5132