هيئت ووشو تبريز، هيئت برتر آذربايجان شرقي معرفي شد

تبريز - ايرنا - رييس هيات ووشوي آذربايجان شرقي گفت: پس از بررسي عملكرد هيات هاي شهرستان ها و طبق جدول شاخص هاي ارزيابي، هيات ووشو شهرستان تبريز با كسب 95 امتياز به عنوان هيات برتر در سال 1397انتخاب شد.

عبدالعلي ابراهيمي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: در ارزيابي انجام شده توسط هيات ووشو آذربايجان شرقي، هيات هاي ووشو سه شهرستان مرند با 91 ، ميانه و شبستر با 76 امتياز در رتبه هاي دوم و سوم قرار دارند.
وي افزود: ارزيابي انجام شده در شاخص هاي تعداد ورزشكاران سازمان يافته، ميزباني مسابقات استاني، دوره هاي آموزشي، اعزام براي ليگ استاني و كشوري، تعداد نفرات شهرستان در تيم استان و شركت در اردو ها، مقام هاي كسب شده تيمي استاني و انفرادي كشور مي باشد.
ابراهيمي با اشاره به فعاليت بيش از 2 هزار ووشوكار در سطح آذربايجان شرقي از اين رشته ورزشي به عنوان يكي از مزيت هاي نسبي استان و كشورمان براي افتخار آفريني در ميادين ورزشي بين المللي ياد كرد.
رييس هيات ووشوي آذربايجان شرقي با اشاره به نوپا بودن اين رشته ورزشي و گذشت كمتر از سه دهه از زمان بيرون آمدن آن از انحصار چيني ها گفت: هيات ووشو در 19 شهرستان آذربايجان شرقي فعال است.
6132/3071