54 ميلي متر باران در اسماعيل آباد اسفراين باريد

بجنورد- ايرنا- كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي خراسان شمالي با اشاره به بارندگي هاي شب گذشته و امروز در نقاط مختلف استان، گفت: بيشترين بارندگي 24 ساعت گذشته از منطقه اسماعيل آباد اسفراين با 54.2 ميلي متر گزارش شده است.

هادي هادي زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: همچنين بارندگي هاي خوبي در نقاط مختلف بجنورد داشتيم به طوري كه 53.1 ميلي در منطقه بدرانلو، 44.2 ميلي متر در روستاي اركان باريده است.
وي ميزان بارندگي در شهر بجنورد را نيز 17.7 ميلي متر ذكر كرد.
وي افزود: بررسي نقشه هاي پيش يابي هواشناسي و تصاوير دريافتي از ماهواره بيانگر جوي ناپايدار تا جمعه شب در استان است.
وي افزود: بر اين اساس تا امشب وزش باد گاهي شديد، افزايش ابر، بارش باران در پاره اي نقاط رگبار باران و رعدوبرق و در نقاط مستعد بارش تگرگ و مه پيش بيني مي شود.
هادي زاده با اشاره به احتمال آبگرفتگي معابر و وقوع سيلاب، گفت: در اين راستا توصيه مي شود از توقف در حاشيه و بستر رودخانه ها و مناطق مستعد سيلاب جدا خودداري شود و تمهيدات لازم در جهت جلوگيري از آبگرفتگي معابر در شهرهاي استان معمول شود.
وي افزود: براي پنجشنبه بعدازظهر تا جمعه شب نيز بويژه جمعه بعدازظهر و شب رگبارهاي پراكنده باران در پاره اي نقاط با رعدوبرق و احتمال تگرگ پيش بيني مي شود.
كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي خراسان شمالي اظهار داشت: از لحاظ دمايي نيز كاهش محسوس 12-10 درجه سلسيوس دما تا صبح پنج شنبه را خواهيم داشت.
هادي زاده گفت: در اين مدت كوسه شيروان با كمينه دماي 11 سردترين و اسماعيل آباد اسفراين با بيشينه دماي 32 درجه سانتي گراد گرمترين نقاط استان بوده اند.
كمينه دماي هواي بجنورد در 24 ساعت گذشته 14 و بيشينه دما 23 بوده است.
ميانگين بارش سالانه خراسان شمالي در سال هاي قبل 240 ميليمتر بود كه امسال افزايشي حدود 2 برابري داشته است.
بارش هاي سيل آساي شب گذشته كه تا الان نيز ادامه دارد باعث آب گرفتگي بسياري از منازل در شهر بجنورد و وقوع سيل در بسياري از روستاهاي اين شهر شد.
ط/ 6042