دشمن از توان حمله نظامي به ايران عاجز و ناتوان است

ايلام- ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام گفت: آمريكا به فراست دريافته كه توان مقابله نظامي بر عليه ايران اسلامي را ندارد وارد جنگ نرم اقتصادي و رواني با ايران شده است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين اله نور كريمي تبار روز چهارشنبه در آيين گراميداشت سالروز آزادسازي خرمشهر و رونمايي از آثار فرهنگي حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس ايلام اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران ابهت پوشالي و قدرت آمريكا را در سطح جهان و منطقه به چالش كشيده است.
وي افزود: ايران اسلامي در طول 40 سال گذشته تاكنون در مقابل تهديد، تحريم، توطئه و هجمه هاي دشمنان مقاومت و ايستادگي كرده و همواره با تبديل اين نقاط منفي به فرصت جايگاه خود را تثبيت كرده است.
كريمي تبار يادآور شد: دشمن در جنگ نرم فرهنگي سعي در فاصله انداختن بين مردم بويژه جوانان با ارزش هاي انقلاب، دفاع مقدس و منويات رهبري و ايجاد شبهه هاي منحرف گرايانه در ذهن اقشار جامعه به خصوص نسل جوان و نوجوان است.
وي تاكيد كرد: بايد در اين برهه حساس زماني با درايت، هوشمندي، ايمان و باور قلبي در راستاي حفظ نظام و دستاوردهاي انقلاب تلاش كنيم تا بار ديگر هجمه هاي دشمنان خنثي و بي اثر شود.

** فعاليت 295 شبكه فارسي زبان مخالف نظام اسلامي
مدير كل صدا و سيماي مركز ايلام هم گفت: دشمنان انقلاب اكنون به جاي جنگ نظامي و سخت در جبهه نبرد نرم فرهنگي و رسانه اي به مقابله با ايران اسلامي پرداخته اند.
محمد بازوند افزود: استكبار جهاني 295 شبكه راديويي و تلويزيوني فارسي زبان ايجاد كرده كه مخاطب اصلي محتواي اين شبكه ها مردم ايران هستند كه بمباران خبري و رسانه اي مي شوند.
وي يادآور شد: اين شبكه هاي فارسي زبان اعتقادات، باورها و بنيان خانواده ها را هدف قرار داده اند و هدف آنها القاي حس نااميدي و تنفر مردم از نظام و انقلاب است.
بازوند اظهار داشت: هزينه هاي نگهداري، ساخت و توليد محتواي اين شبكه ها را كشورهاي استكباري و شيوخ مرتجع عرب منطقه تامين مي كنند تا از طريق اين رسانه هاي ماهواره اي و اينترنتي به كشور ما ضربه وارد سازند.

** انتشار 110 عنوان كتاب در كنگره شهداي استان ايلام
مديركل حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس نيز گفت: سه يادمان از 31 يادمان دفاع مقدس استان ايلام ساخته نشده اند و با احداث اين اماكن پرونده ساخت يادمان هاي استان ايلام تكميل مي شود.
سرهنگ محدرضا شرف بياني با بيان اينكه يادمان هاي استان ايلام رديف ملي تامين اعتبار ندارند، افزود: يادمان هاي استان ايلام با رديف بودجه استاني ساخته شده اند در حالي كه تجهيز، نوسازي، بهسازي و ساخت يادمان هاي جديد نيازمند اعتبار است.
وي اظهار داشت: هدف كيفيت بخشي و تكميل زيرساخت ها در يادمان هاي دفاع مقدس است كه اين هدف تنها با تامين اعتبارات ملي و استاني محقق مي شود و البته در اين ميان همكاري فرمانداران شهرستان هاي مختلف نيز مورد نياز است.
شرف بياني در خصوص احداث باغ موزه دفاع مقدس استان ايلام هم اظهار داشت: اين باغ موزه يك مطالبه عمومي از طرف مردم استان ايلام بود كه بعد از ساليان كش و قوس فاز اول آن به ثمر رسيده است و تكميل نهايي آن به اعتبار نياز دارد.
شرف بياني گفت: از ابتداي جنگ تحميلي تا سال 64 تعداد 200 عنوان كتاب در اين حوزه منتشر شده بود و از 65 به بعد مقرر شد هر سال 30 عنوان كتاب منتشر شود و در سال 95 تاكنون 90 جلد كتاب در زمينه دفاع مقدس انتشار يافته است.
وي اظهارداشت: براي كنگره ملي شهداي استان ايلام 110 عنوان كتاب توليد و منتشر مي شود كه 20 عنوان از اين تعداد منتشر شده و هشت عنوان آن صوتي است.
وي افزود: امروز پايگاه اطلاع رساني شهداي فرمانده استان ايلام نيز رونمايي شد كه در اين پايگاه اطلاع رساني زندگي نامه، وصيت، فعاليت هاي فرهنگي و نظامي شهدا بارگذاري شده است و تا قبل از برگزاري كنگره ملي سه هزار شهيد استان ايلام اطلاعات ساير شهداي ايلام در اين پايگاه اطلاع رساني بارگزاري مي شود.
به گزارش ايرنا، در اين آئين از هشت كتاب صوتي دفاع مقدس با محوريت نقش زنان در جنگ تحميلي و پايگاه اطلاع رساني 30 شهيد شاخص استان ايلام رونمايي شد.
همچنين در اين مراسم 6 يادمان شهداي گمنام استان ايلام نيز مورد بهره برداري قرار گرفت.
استان ايلام سه هزار شهيد و 11 هزار جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.
7172/6119