كارگاه عملي آشنايي با تنوع زيستي براي كودكان برگزار شد

زاهدان- ايرنا- مديركل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان گفت: كارگاه عملي آشنايي با تنوع زيستي استان و لزوم حفظ و حراست از آن براي كودكان با نيازهاي ويژه برگزار شد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان وحيد پورمردان روز چهارشنبه در اين باره اظهار داشت: استفاده از امكانات آموزشي براي كاهش و حل معضلات زيست محيطي يكي از اساسي ترين اهداف اين اداره كل در راستاي حفظ و حراست از محيط زيست استان است.
وي افزود: در همين راستا و به بهانه روز جهاني تنوع زيستي كارگاه عملي آشنايي با تنوع زيستي و لزوم حفظ و حراست از تنوع زيستي سيستان و بلوچستان در محل موزه اداره كل حفاظت محيط زيست براي كودكان با نيازهاي ويژه با همكاري آموزش و پروش استثنايي برگزار شد.
مديركل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان هدف از برگزاري اين كارگاه آموزشي را آشنا كردن كودكان اين مرز و بوم با گونه هاي گياهي و جانوري شاخص استان، آشنايي با عادات و رفتار، پوشش بدن، رژيم غذايي، توليد مثل و زيستگاه جانوران مختلف و نقش هر يك در زنجيره غذايي و حفظ تعادل اكولوژيك تقويت حس مسئوليت پذيري در كودكان و نوجوانان نسبت به جانوران، فرهنگ‌ سازي در جهت حفظ محيط زيست و حمايت از تنوع زيستي و ايجاد فضايي متفاوت براي يادگيري عنوان كرد.
وي گفت: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده در جهت گسترش و نفوذ فرهنگ حفاظت از محيط زيست و حيات وحش سيستان و بلوچستان در بين عموم مردم ،كارگاه هاي آموزشي متنوعي با موضوعات زيست محيطي در سيستان و بلوچستان در دست اقدام است.
9923**3213