ادعای خبرنگار ایتالیایی در مورد نهایی شدن توافق «گواردیولا» با یووه

تهران- ایرنا- یك خبرنگار ایتالیایی مدعی شد كه «پپ گواردیولا» موافقت خود را برای ترك منچسترسیتی و نشستن روی نیمكت خالی باشگاه یوونتوس اعلام كرده است.

تارنمای اكسپرس انگلیس روز چهارشنبه نوشت: این ادعایی بزرگ از سوی «فدریكو گنارلی» خبرنگار رادیو اسپورتیوا ایتالیا مطرح شده است.
سرمربی اسپانیایی سیتی هفته گذشته سه گانه انگلیس را تصاحب كرد و بدین ترتیب سیتی را به نخستین تیم تاریخ لیگ برتر انگلیس بدل كرد كه علاوه بر لیگ جزیره، 2 تورنمنت داخلی دیگر را در یك فصل تصاحب می كند.
آبی آسمانی های شهر منچستر سه گانه خود را با پیروزی 6 بر صفر مقابل واتفورد در فینال جام حذفی جشن گرفتند تا علاوه بر سه گانه بی سابقه، ركورد پیروزی با بیشترین گل زده را در فینال تاریخ 147 ساله جام حذفی انگلیس از آن خود كنند.
تصور رایج این است كه هدف نهایی گواردیولا در ورزشگاه اتحاد قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا برای نخستین مرتبه در تاریخ این باشگاه انگلیسی است؛ جامی ارزشمند كه مرد اسپانیایی نیز از سال 2011 به بعد و پس از ترك بارسلونا هرگز موفق به فتح آن نشده است.
سرمربی پیشین بایرن مونیخ پس از سپری كردن 3 فصل كامل در سیتی، تا اینجای كار موفق نشده تا پا را فراتر از یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان بگذارد؛ آنها فصل گذشته مغلوب لیورپول و این فصل نیز مبهوت شگفتی سازی تاتنهام فینالیست شدند.
اما با اعلام خبر جدایی «مكس آلگری» از یووه، گزارش های تازه مدعی است كه گورادیولا به تورین نقل مكان خواهد كرد؛ جایی كه آرزوهایی مشابه سیتی در تك تك سلول های وفاداران بانوی پیر جریان دارد.
یوونتوس تابستان سال گذشته قهرمان پنج دوره لیگ قهرمانان یعنی «كریستیانو رونالدو» را خریداری كرد اما همچنان از فتح این جام ناكام مانده است، تیمی كه در جستجوی نخستین قهرمانی خود از سال 1996 به بعد است.
حالا با توجه به كوچ حتمی آلگری از تورین، گنارلی مدعی است گواردیولا سمت خود در سیتی را در حالی تحویل خواهد داد كه هنوز 2 سال دیگر از قرارداد وی باقی مانده است.
گنارلی در توییتر نوشت: قرار بود امروز روز سرنوشت باشد، پپ گواردیولا سرمربی جدید یوونتوس خواهد بود؛ قرارداد چهار ساله نهایی شده است.
اگرچه رسانه های انگلیسی چنین ادعایی را كذب خوانده اند اما رسانه های ایتالیایی مدعی هستند انتصاب گواردیولا به سمت سرمربی یووه چهاردهم ژوئن علنی خواهد شد.
ورزشی**3991**1067**