حل مشكلات توليد و نظارت بر بازار، محور ديدار استاندار فارس با وزير صمت بود

شيراز- ايرنا- پايگاه اطلاع‌رساني استانداري فارس گزارش داد: عنايت الله رحيمي استاندار فارس با هدف رفع مشكلات حوزه هاي صنعت، معادن و تجارت استان با رضا رحماني وزير صنعت، معدن و تجارت ديدار كرد.

به گزارش ايرنا، در گزارش روز چهارشنبه اين پايگاه اطلاع رساني آمده است: استاندار فارس در اين ديدار با تاكيد بر ضرورت عملياتي كردن شعار رونق توليد در سال جاري، به بررسي مشكلات واحدهاي توليدي و كارخانه جات فعال در استان پرداخت و در خصوص موضوعاتي از جمله تامين مواد اوليه واحدهاي توليدي استان، همچون شركت توليدي لاستيك دنا رايزني كرد.
بر اساس اين گزارش، رسيدگي به مسائل شركت ها و واحد‌هاي توليدي فعال در حوزه صادرات در استان فارس از ديگر موارد مطرح شده در اين ديدار بود.
رحيمي همچنين رفع مشكلات واحدهاي نيمه تعطيل و بازگرداندن واحدهاي تعطيل شده به چرخه توليد را از گام‌هاي موثر در ايجاد اشتغال و حفظ فرصت هاي شغلي موجود برشمرد و با اشاره به اقداماتي كه در كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان انجام شده است بر لزوم رفع بعضي مشكلات و موانع در سطح ملي تاكيد كرد.
استاندار فارس با بيان اينكه ايجاد اشتغال و بهبود معيشت مردم نيازمند آماده سازي بسترهاي سرمايه گذاري است، در خصوص اهداف ترسيم شده استان و مسائل پيش روي سرمايه گذاري با وزير صمت به گفتگو نشست.
بر اساس اين گزارش، مشكلات كارخانجات لوله هاي Grp ، صدورخدمات فني مهندسي و پيمانكاري، استفاده هرچه بيشتر از ظرفيت هاي صنعتي و معدني استان و چگونگي نظارت بر بازار از ديگر موضوعاتي بود كه استاندار فارس در اين ديدار به بررسي آنها پرداخت.
6122/ 2027