۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۷
کد خبر: 83323768
۰ نفر
ثبت نام طرح ملي تلاوت در قشم آغاز شد

قشم - ايرنا - مديرعامل موسسه فرهنگي قرآن و عترت پيامبر اعظم (ص) قشم گفت: پنجمين دوره طرح ملي تلاوت در شهرستان قشم آغاز شد و تا 20 خرداد آتي ادامه دارد.

عباس بازماندگان قشمي روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: دختران 10 تا 15 سال و پسران 8 تا 14 سال مي توانند در اين طرح شركت كنند.
وي اظهار كرد: اين طرح در 2 دوره سه ساله و مقدماتي انجام مي شود كه طي آن شركت كنندگان صوت و لحن تلاوت قرآن را فرا مي گيرند.
بازماندگان قشمي هدف از برگزاري اين طرح را شناسايي و كشف استعدادهاي جديد دانست و افزود: بايد بتوانيم از ظرفيت دانش‌آموزاني كه از استعداد و توانايي بسياري برخوردار بوده و قابليت نخبه شدن در زمينه تلاوت قرآن را داراند، استفاده كنيم.
وي ادامه داد: در سال هاي گذشته بيش از 100 قشمي در اين طرح ثبت نام كردند و بيش از 40 نفر در مسابقات مختلف استاني از قبيل مسابقات آموزش و پرورش و مدهامتان صاحب مقام هاي استاني شده اند.
مديرعامل موسسه فرهنگي قرآن و عترت پيامبر اعظم (ص) قشم گفت: علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به سايت ملي تلاوت به نشاني http://melitelavat.com/ در پنجمين دوره طرح ملي تلاوت ثبت‌نام كنند.
شهرستان قشم شامل جزيره هاي قشم، هنگام و لارك با حدود 150 هزار نفر جمعيت در ميان آب هاي خليج فارس و به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده است.
7500