200 برنامه بزرگداشت فتح خرمشهر در بیرجند برگزار می شود

بیرجند - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: 200 برنامه در پایگاه های مقاومت بسیج، مساجد، محله ها و روستاهای این شهرستان به مناسبت سوم خرداد روز آزادی خرمشهر و پیروزی عملیات بیت المقدس برگزار می شود كه 20 برنامه محوری است.

به گزارش ایرنا سرهنگ پاسدار مهدی صادق احمدی روز چهارشنبه در نشست خبری در خصوص برنامه های سوم خرداد و گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) افزود: نشست صمیمی با رزمندگان عملیات بیت المقدس و دیدار رزمندگان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از جمله این برنامه ها است.
وی برگزاری صبگاه مشترك نیروهای مسلح، گردهمایی ویژه مسئولان اداره ها و بسیجیان دستگاه های اجرایی، عطرافشانی مزار شهدا، توزیع 200 پرس غذای گرم در محله موسی بن جعفر(ع)، نشست دانش آموزان با مادران شهدا و محفل قرآنی، حضور در نماز جمعه و سركشی از خانواده شهدای عملیات بیت المقدس را از دیگر این برنامه ها ذكر كرد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: در همه پایگاه های بسیج، مساجد و محلات شهرستان ویژه برنامه های دیگری هم بدین مناسبت داریم.
صادق احمدی افزود: امسال سی امین سالگرد ارتحال ملكوتی امام خمینی(ره) است و مانند 2 سال قبل كه این مراسم در ماه مبارك رمضان بود، اعزام سازماندهی شده زائران را به مرقد مطهر امام راحل نداریم و برنامه محوری و شاخص ما شب 14 خرداد مصادف با شب 29 ماه مبارك رمضان در حسینیه جماران از ساعت 22 تا 24 شب با سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری استاد حوزه و دانشگاه است.
وی گفت: آزادی خرمشهر نقطه عطفی در دفاع مقدس بود و با توجه به اهمیت این شهر برای كشورهای ایران و عراق در ابتدای جنگ صدام اعلام كرده بود كه سه روزه به تهران می رسیم در حالیكه 35 روز پشت دروازه های خرمشهر بود و با وجود اینكه آمادگی نیروی نظامی در خرمشهر نبود بعد از این مدت خرمشهر سقوط كرد اما بعد از 20 ماه خرمشهر را آزاد كردیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند اظهار داشت: صدام گفته بود اگر ایرانی ها بتوانند خرمشهر را بگیرند من كلید بصره را به آنها می دهم و بر دیوار شهر نوشته بودند كه ما آماده ایم كه بمانیم و 19 هزار اسیر از صدام گرفتیم.
صادق احمدی گفت: امام خمینی(ره) فرموده بودند كه خرمشهر را خدا آزاد كرد و ایشان مبدا همه چیز را خداوند می دانستند و اگر توسل به خداوند اهل بیت(ع) نباشد هیچ پیروزی ارزش ندارد و جنگ ما جنگ عقیده و معنویت بود.
وی ادامه داد: برنامه های گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر از یكم تا چهارم خرداد ماه در بیرجند برگزار می شود.
7559 * 6054