مسائل مطرح شده در استيضاح وزير ورزش و جوانان فرا دستگاهي است

تبريز - ايرنا - مديركل ورزش و جوانان آذربايجان شرقي با اشاره به طرح استيضاح وزير ورزش و جوانان در مجلس شوراي اسلامي، گفت: اجازه بدهيم تمركز اصلي وزارت ورزش و جوانان روي موارد اصلي ورزش كشور باشد، زيرا كه بسياري از مسائل مطرح شده در استيضاح به ساير دستگاه‌ها مربوط است.

به گزارش ايرنا، ايوب بهتاج روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در سال جاري كه براي ورزش كشور از حساسيت بالايي برخوردار است بايد همه پيش از المپيك و كسب سهميه بازي ها اجازه بدهيم تمركز اصلي دكتر سلطاني فر روي موارد اصلي ورزش كشور باشد.
وي خاطرنشان كرد: اين حق طبيعي نمايندگان مجلس است كه هروقت صلاح ديدند سوالاتي را از هر وزيري بپرسند يا استيضاحش كنند اما اي كاش اين سوالات به وزير مورد نظر ربط داشته باشد و در حيطه مسووليت او باشد.
بهتاج با بيان اينكه بسياري از مواردي كه در خصوص دكتر سلطاني فر مطرح شده به فدراسيون هاي ورزشي و حتي ساير دستگاه ها مرتبط است، اضافه كرد: بهتر است به جاي اعمال فشار دور يك ميز بنشينيم و مشكلات را حل كنيم.
وي با بيان اينكه هدف همه مسوولين مملكت مشترك و در راستاي اعتلاي نظام است، اضافه كرد: نبايد اجازه بدهيم دشمنان كشورمان شاد شوند و سوء استفاده كنند.
وي اظهارداشت: خيلي از موارد و مشكلات مطرح شد در استيضاح مثل تامين امنيت ورزشگاه ها، شرط بندي هاي كلان روي نتايج مسابقات و شناسايي عاملين فتنه در ورزشگاه ها مسائل فرادستگاهي است و به وزارت ورزش و جوانان مربوط نمي شود.
وي افزود: حتي برگزاري سالم مسابقات فوتبال و وضعيت سرمربي تيم ملي هم به فدراسيون فوتبال مربوط مي شود و وزارت ورزش و جوانان فقط نقش نظارتي دارد.
بهتاج خاطرنشان كرد: در بازي هايي كه در شهرستان ها برگزار مي شود هم ادارات كل ورزش و جوانان بخشي از مسووليت هاي برگزاري مسابقات را به عهده دارند و بسياري از موارد در اختيار نيروهاي انتظامي، يگان ويژه و استانداري است .
بر اساس اين گزارش، پيرامون حواشي اتفاق افتاده در بازي هاي اخير تيم فوتبال تراكتورسازي و نحوه عملكرد فدراسون فوتبال جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي خواهان استيضاح سلطاني فر وزير ورزش و جوانان شده اند.
9853/3071