۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۶
کد خبر: 83323739
۰ نفر
پناهجويان اخراجي از آلمان به كابل رسيدند

كابل- ايرنا- گروه ديگري از پناهجويان اخراجي از آلمان روز چهارشنبه به كابل رسيدند. مجموع پناهجويان اخراج شده افغان از آلمان به 600 تن رسيده است.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري كشور، مسئولان فرودگاه كابل تاييد كردند كه هواپيماي حامل 26 پناهجوي اخراجي از آلمان ساعت هفت صبح روز چهارشنبه در كابل به زمين نشست كرد.
اين بيست و چهارمين دوره اخراج گروهي پناهجويان افغان از آلمان از دسامبر 2016 به اين سو است. حكومت‌هاي ايالتي و فدرال آلمان در 23 دور قبلي 565 پناهجوي مرد افغان را اخراج كرده بودند.
اخراج پناهجويان افغان از آلمان همواره جنجالي و مورد انتقاد سازمان‌هاي حقوق بشري بوده است. اين انتقادها در ماه جولاي سال گذشته زماني بيشتر شد كه يكي از 69 پناهجوي اخراج شده اندكي بعد از رسيدن‌اش به كابل خودكشي كرد.
منتقدان به اين اشاره مي‌كنند كه وضعيت امنيتي افغانستان هنوز هم خراب است و جنگ با طالبان و گروه موسوم به «دولت اسلامي» يا داعش به شدت ادامه دارد. به باور آن‌ها، شرايط امنيتي براي اخراج پناهجويان افغان مساعد نمي‌باشد.
سازمان ملل متحد گفته است كه در مجموع از ماه ژانويه تا آخر مارس امسال 581 فرد غيرنظامي در جنگ افغانستان كشته و 1192 تن ديگر زخمي شده اند.
اين آمار افزايش 23 درصدي تلفات غيرنظاميان را در مقايسه با دوره مشابه سال گذشته نشان مي‌دهد.
**آساق**1518