۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۷
کد خبر: 83323648
۰ نفر
توسعه بازار فیلترهای نانویی در صنایع كشور

تهران- ایرنا- فروش فیلترهای نانویی شركت دانش‌بنیان نانوفناوران خاور به فولاد مباركه، دامنه نفوذ فیلترهای نانویی ساخت داخل را در صنایع كشور گسترش داده است.

به گزارش روزچهارشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، با استفاده از این فناوری داخلی، انتشار ریزگردها از خروجی كارخانه‌ها كاهش می‌یابد.
شركت دانش‌بنیان نانوفناوران خاور در اسفندماه 97 موفق به فروش 3 هزار فیلتر به شركت فولاد مباركه شد، این در حالی است كه پیش از این ذوب آهن اصفهان نیز از فیلترهای نانوفناوران خاور استفاده كرده است.
سید امیرحسین تقوی مدیرعامل شركت نانو فناوران خاور با اشاره به این كه فروش این فیلترها با فولاد مباركه ازطریق مناقصه‌ای در سال 97انجام شده است، نسبت به توسعه بازار فیلترهای نانویی در صنایع مختلف اظهار امیدواری كرد.
وی بیان كرد: دامنه استفاده از این فیلترها بسیار وسیع بوده به‌طوری كه صنایعی نظیر سیمان و فولاد از جمله مصرف‌كنندگان مهم این نوع فیلترها قلمداد می‌شوند.
وی گفت: به دلیل وجود نانوالیاف در فیلترها، قدرت جذب این فیلترها نسبت به فیلترهای رایج بسیار بالاتر بوده وامكان گیراندازی ذرات زیر 2٫5 میكرون در این فیلترها وجود دارد، بنابراین شركت‌ها و كارخانه‌های تولیدی می‌توانند با استفاده از این فیلترها نسبت به جذب ریزگردها از خروجی كارخانه اقدام كنند و در نهایت میزان رهایش ریزگردهای خطرناك به محیط زیست به حداقل برسد.
امیر حسین تقوی ضمن اشاره به این نكته كه نانوالیاف مورداستفاده در فیلترها در داخل شركت نانوفناوران خاور تولید می‌شود، افزود: دستگاه تولید نانوالیاف در خود شركت نانو فناوران خاور طراحی و ساخته شده است. بنابراین تمام طول زنجیره تولید یعنی از تولید مواد اولیه نانویی تا محصول نهایی در داخل شركت نانوفناوران خاور تولید شده و كمترین وابستگی به خارج از شركت وجود دارد.
وی افزود: در بانك اطلاعاتی موجود در شركت، نام 600 مشتری وجود دارد كه تاكنون فیلترهای نانوفناوران خاور را تهیه كرده و مورداستفاده قرار داده‌اند كه این موضوع نشان‌دهنده گستردگی بازار نانوفیلترهای نانوفناوران خاور است.
شركت دانش‌بنیان نانوفناوران خاور از سال 1390 فعالیت خود را در حوزه فیلترهای صنعتی با فناوری نانو در ایران آغاز كرده و هم‌اكنون در كارخانه‌ای به وسعت حدود 3000 متر در شهرك صنعتی ایوانكی مشغول به فعالیت است. این شركت دارای پروانه‌ بهره‌برداری تولید فیلتر نانویی وغیرنانویی و خدمات پوشش نانوالیاف از وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
علمی ** 9340**1485