برخورد قاطع با عناصر قدرت عامل اميدواري مردم به دستگاه قضا است

بندرعباس-ايرنا- نماينده ولي فقيه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: يكي از عوامل مهم در اميدواري مردم اجراي قانون، برخورد قاطع با عناصر قدرت و نگاه خوشبينانه از دستگاه قضا است.

به گزارش ايرنا، آيت الله غلامعلي نعيم آبادي روز چهارشنبه در آيين معارفه و تكريم رييس كل دادگستري هرمزگان اظهارداشت: مردم از برخورد قاطع با دانه درشت ها، اجازه ندادن به نفوذ و ورود عناصر قدرت به دستگاه قضا اميدوار مي شوند.
وي ادامه داد: اجراي عدالت و نبود تبعيض حرف دل مردم است و از اينكه رسيدگي به پرونده ها در دستگاه قضا طولاني و درازمدت نشود، اميدوار مي شوند.
امام جمعه بندرعباس از فساد به عنوان «غده چركين» نام برد و ادامه داد: با قاطعيت جديد دستگاه قضا و روي كار آمدن حجت الاسلام رييسي، جامعه تنفس مي كشد.
آيت الله نعيم آبادي تاكيد كرد: اجازه ندهيد عناصر قدرت مانع اجراي قانون شوند.
وي گفت: مردم با گراني ها مي سازند زيرا گراني توجيه دارد و يكي از عوامل آن خود مردم و سوء مديريت است اما اگر دستگاه قضا در بحث فساد در جامعه خوب عمل نكند، توجيه نداريم.
نماينده ولي فقيه در هرمزگان اجراي عدالت همه جانبه را يكي از خواسته هاي به حق مردم دانست و يادآور شد: اجازه ندهيد عناصر نفوذ در دستگاه قضا نفوذ كنند.
امام جمعه بندرعباس خاطرنشان كرد: اگر دستگاه قضا همه اين موارد را به درستي اجرا كند مردم به جامعه و آينده اميدوار مي شوند.
هم اكنون با حضور حجت الاسلام غلامحسني محسني اژه اي، معاون اول قوه قضاييه ، آيين تكريم و معارفه رييس كل دادگستري استان هرمزگان در تالار شهيد آويني بندرعباس درحال برگزاري است.
در پايان اين مراسم علي صالحي به عنوان رييس كل دادگستري استان هرمزگان معرفي و از خدمات حجت الاسلام محمد صادق اكبري تجليل خواهد شد.
9887 /6048