دستگاه ها براي جشنواره رضوي از ظرفيت هاي موجود بهره گيرند

كرج - ايرنا - استاندار البرز در پيامي از دستگاه هاي اجرايي خواست از ظرفيت هاي موجود براي حمايت از جشنواره فرهنگي و كتابخواني رضوي بهره گيرند.

به گزارش ايرنا، به نقل از اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان البرز در پيام عزيزاله شهبازي به مناسبت برگزاري نهمين دوره جشنواره كتابخواني رضوي آمده است : جشنواره كتابخواني رضوي نيز به عنوان يك رويداد عظيم فرهنگي با هدف ترويج فرهنگ مطالعه مفيد و تبيين ابعاد زندگاني و سيره منور اهل بيت(ع) در ميان عموم مردم برگزار مي‌شود.
اين جشنواره اقدامي مؤثر در ترويج فرهنگ مطالعه مفيد در جامعه است و با توجه به اهميت مطالعه، از عموم مردم فرهنگ دوست استان دعوت مي شود تا در اين رويداد بزرگ فرهنگي كه مزين به سيره زندگاني اهل بيت(ع) است، مشاركت كنند.
در اين زمينه آگاه سازي‌ افراد و ترويج‌ فرهنگ‌ مطالعه‌ نيازمند برنامه‌ريزي دقيق از سوي‌ مسئولان‌ فرهنگي به خصوص دستگاه‌هايي است كه به صورت مستقيم با كتاب در ارتباط هستند. يكي از بهترين راهكارها در زمينه بالا بردن سرانه مطالعه در هر جامعه‌اي، ايجاد چالش كتابخواني و ايجاد انگيزه و موج ملّي در حوزه مطالعه مفيد است.
استاندار البرز افزوده است كه ميزان رشد و توسعه ‌يافتگي در هر كشوري مرتبط با ميزان توجه به مطالعه در آن فرهنگ و كشور است چرا كه افراد با مطالعه كتاب و بالا بردن سطح آگاهي، اطلاعات و بينش خود مي‌توانند زندگي بهتري براي خود رقم زده ، كه همين امر رشد و توسعه كشور را در بلندمدت به ارمغان خواهد آورد.
شهبازي با بيان اينكه اهتمام ويژه به معرفي آثار ارزشمند و پرمحتوا در ترويج فرهنگ مطالعه بسيار ضروري است خاطر نشان كرد: يكي از بهترين منابع در اين زمينه، آثار مرتبط با اهل بيت(ع) به عنوان هاديان مسير تعالي بشريت است كه اثربخشي بسيار بالايي نيز در ارتقاء سطح فكري و معنوي جامعه خواهد داشت.
نهمين دوره ملي جشنواره كتابخواني رضوي، از اوايل ارديبهشت ماه آغاز و تا 27 خرداد ماه ادامه دارد.
اين جشنواره در خصوص مطالعه كتاب هاي مرتبط با سيره پاك ائمه معصومين(ع) بويژه در خصوص زندگينامه امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت احمد بن موسي(شاهچراغ)(ع) و بخش ويژه امام ابن رضا امام جواد(ع) در حال برگزاري است.
12كتاب در رده هاي سني كودك، نوجوان، جوان و بزرگسال با هدف اشاعه و ترويج فرهنگ منور رضوي، گسترش فرهنگ كتابخواني و مطالعه كتاب هاي مرتبط با سيره پاك ائمه، براي اين جشنواره ارائه شده است.
اختتاميه اين جشنواره در دهه كرامت برگزار مي شود.
7414/ 6155

سرخط اخبار استان‌ها