نيازمند تقويت گردشگري روستايي در گيلان هستيم

رشت - ايرنا- مديركل آموزش فني و حرفه اي گيلان گفت: ما بايستي از نظر كمي و كيفي به سرعت گردشگري روستايي را در استان تقويت كنيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمد حسيني روز چهارشنبه در نخستين برنامه آموزشي ويژه مديران و بهره برداران واحدهاي بوم گردي استان گيلان در رشت با بيان اين كه گيلان ظرفيت هاي مغفول مانده زيادي در اين بخش دارد افزود: اگر قرارست كه آموزش به توسعه گردشگري كمك كند بايستي در ساير بخش ها از جمله در حوزه كشاورزي آموزش هاي لازم را داشته باشيم و در بخش صنايع دستي نيز آموزش ها را تقويت كنيم.
حسيني با بيان اين كه درباره فرهنگ گردشگري بايستي تلاش هاي مضاعفي انجام شود، اضافه كرد: لذت بردن از تجربه هاي سفر بايستي مد نظر قرار گيرد، لذت يك روز زندگي روستايي را به گردشگران آموزش دهيم.
وي خاطر نشان كرد: بر اساس آنچه كه در استان گيلان برنامه ريزي شده، تحرك دسته جمعي را در بين دستگاه هاي متولي شكل داده، اين مهم مي تواند به توسعه گردشگري بيش از پيش كمك كند.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به برگزاري جلسه روز گذشته با فعالان حوزه بوم گردي استان گيلان ياداور شد: اين جلسه با هدف بيان نقطه نظرات شركت كنندگان و تبيين كارهاي انجام شده و برنامه ها برگزار شد.
مديركل آموزش فني و حرفه اي گيلان با بيان اين كه نيروي كار از مشكلات فعالان بوم گردي در اين جلسه بود، اضافه كرد: مشكل نيروي كار به اين دليلست كه جامعه جوان تحصيلكرده استان به فعاليت در حوزه خدمات علاقمند نيستند.
وي در خاتمه سخنانش با اشاره به نقش مهم و قابل توجه دهياران و مسئولان محلي در روستاها خاطر نشان كرد: همياري دهياران و مسئولان محلي به شدت براي فعالان بوم گردي حائز اهميت است در اين باره برگزاري آموزش هاي محلي ويژه مديران محلي از برنامه هاست.
نخستين برنامه آموزشي ويژه مديران و بهره برداران واحدهاي بوم گردي گيلان امروز (چهارشنبه) با مشاركت استانداري، اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و سازمان نظام مهندسي استان در سالن اجتماعات مركز آموزش فني و حرفه اي شهيد باهنر رشت برگزار شد.
اين برنامه آموزشي در راستاي تفاهمنامه منعقد شده بين استانداري گيلان با سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با هدف ارايه آموزش هاي اثربخش و هدفمند در حوزه بوم گردي با حضور فعالان و متقاضيان راه اندازي واحدهاي بوم گردي استان برگزار شد.
يكي از استادان و پيشكسوتان آموزش رشته معماري و بنيانگذار اين رشته در دانشگاه گيلان مدرسي اين برنامه آموزشي را برعهده داشت.قرارست 11 برنامه آموزشي ويژه مديران و بهره برداران واحدهاي بوم گردي استان گيلان برگزار شود.
22 مركز دولتي فني و حرفه اي در استان گيلان فعال است.
7286 /6030