روش جراحي میكروسكوپي ایمپلنت محقق ایرانی به عنوان سبك جدید منتشرشد

تهران- ایرنا- روش جدید جراحي میكروسكوپي ایمپلنت محقق ایرانی به عنوان یك سبك جدید جراحي ایمپلنت در سایت رسمي دانشگاه مریلند آمریكا منتشر شد.

بهنام شكیبایي مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا در این خصوص گفت: روش جدید جراحي میكروسكوپي و كم تهاجمي بازسازي كف سینوس فك بالا جهت جایگذاري مطمئن و با كیفیت ایمپلنتهاي دنداني، براي اولین بار در جهان منتشر شده است.
وی بیان كرد: این روش پس از ارایه و انتشار در دانشگاه هاي میشیگان و پنسیلوانیا، هفته اخیر به عنوان یك سبك جدید جراحي ایمپلنت در سایت رسمي دانشگاه مریلند آمریكا منتشر شده است.
شكیبایی مقدم بیان كرد: ابزار مورد نیاز این تكنیك جراحي توسط وی ابداع شده است كه در حال حاضر در آلمان تولید مي شوند.
درمان‌های میكروسكوپی و كم‌تهاجمی انقلاب عظیمی در علم دندانپزشكی ایجاد كرده‌اند. در این راستا دكتر بهنام شكیبایی‌مقدم از محققان كشور با ابداع و نشر بین‌المللی شیوه‌های متعدد و ابزارآلات جدید جراحی‌های میكروسكوپی ایمپلنت یكی از تاثیرگذارترین چهره‌های پیشرو این رشته نوپا در عرصه جهانی است.
ایمپلنت ها پین های باریكی هستند كه از تیتانیوم خالص سازگار ساخته شده كه درون استخوان فك گذاشته می شود.
دندان های متحرك، قابل اتصال به این ایمپلنت ها هستند و حدود 3 تا 6 ماه زمان لازم برای رشد و ترمیم استخوان اطراف ایمپلنت است.
هنگام انتخاب ایمپلنت میزان استخوان در دسترس، میزان استحكام استخوان و زمان گذاشتن ایمپلنت در نظر گرفته می شود. اگر استخوان كافی برای گذاشتن ایمپلنت در دسترس نباشد، می توان در شرایط خاص مقداری استخوان برگرفته از نقاط دیگر پیوند زد.همچنین بر حسب میزان سختی استخوان انواع پیچ دار و بدون پیچ ایمپلنت انتخاب می شود. ایمپلنت می تواند بلافاصله پس از از دست رفتن دندان و كشیدن آن یا پس از زمان طولانی ترمیم، جایگزین شود. شكل ایمپلنت مانند ریشه دندان طبیعی است. پس از از دست رفتن دندان در صورت عدم جایگزینی سریع با ایمپلنت، امكان تحلیل استخوان و كاهش توانایی جویدن و كج شدن دندانهای كناری است.
مكان گذاشتن ایمپلنت و نوع سیستم مناسب تنها بوسیله معاینه ای كه دندانپزشك انجام میدهد با در نظر گرفتن سایر شرایط قابل بیان است. میزان حجم و دانسیته استخوان فك، تعداد و موقعیت و استحكام دندانهای طبیعی فرد، شرایط لثه، شرایط و تعداد دندانهای فك مقابل از عوامل مهم حین معاینه است.
علمی ** 9340**1485