وزارت ورزش تنها متولي مسايل فرهنگي نيست

تهران- ايرنا- دارنده 2 طلاي بازي هاي آسيايي در رشته تكواندو گفت: مسئوليت فعاليت هاي فرهنگي بر عهده همه سازمانها، نهادها و دستگاه هاي اجرايي است و از اين منظر متولي مسايل فرهنگي تنها مختص ورزش نيست.

«يوسف كرمي» روز چهارشنبه در واكنش به استيضاح وزير ورزش و جوانان افزود: مساله فرهنگي در خصوص ورزشگاهها نظير توهين، شرط بندي و ضرب و شتم يا هر گونه مواردي كه ما از آن به عنوان اقدامات ضد فرهنگي و غير اخلاقي نام مي بريم، بايد توسط جامعه شناسان و مسئولان فرهنگي بررسي شود و سپس قانونگذار قوانين لازم را مصوب كند و در نهايت سهل انگاري و نداشتن نظارت، آن مسئول بايد پاسخگو باشد.
وي اظهار داشت: اينكه عده اي با رفتارهاي غير اخلاقي نظم ورزشگاه را ملتهب مي كنند، آيا بايد تنها وزير ورزش يا مسئول فدراسيون پاسخگو باشد؟ در حالي كه تمامي نهادهاي مربوط بايد پاسخ دهند و وزارت ورزش نبايد تنها پاسخگو باشد.
عضو اسبق تيم ملي تكواندو معتقد است: موضوعات مربوط به ورزش بايد به طور كارشناسي در مجلس بررسي شود كه در اين زمينه در كميسيون هاي تخصصي جاي چند ورزشكار خالي است كه بتواند در چنين مواردي اظهار نظر كنند.
دارنده مدال برنز بازي هاي المپيك گفت: ورزش يك مقوله تخصصي است و براي هدايت ورزش با مخاطب چندين ميليوني بايد آرامش كامل برقرار شود تا سكاندار ورزش بتواند در فضاي بهتري براي ورزش تصميم بگيرد.
كرمي به حضور ورزشكاران در كنار مردم به ويژه در سيل اخير اشاره كرد و افزود: نخستين گام ها توسط ورزشي ها برداشته شد و نمايندگان مجلس اين موضوع را مد نظر قرار دهند.
بررسي استيضاح وزير ورزش و جوانان و طرح پرسش پنج نماينده از وزير ورزش چندي پيش در دستور كار كميسيون قرار داشت كه مهمترين آنها اتفاقات غير فرهنگي ورزشگاه‌ها، اقدامات خلاف اخلاق و همچون شرط ‌بندي، تفرقه قومي در ورزشگاه‌ ها، عدم عدالت‌ محوري در رويكرد وزارت ورزش و نبود اهتمام جدي در وزارتخانه در خصوص جوانان است.
نمايندگان كه از توضيحات «مسعود سلطاني فر» قانع نشدند، قرار شد طرح استيضاح براي بررسي به صحن علني مجلس ارجاع شود.
ورزشي**9250**1067**