۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۴
کد خبر: 83323552
۰ نفر
ملی پوش كاراته: تبعیض در تیم ملی جایی ندارد

تهران- ایرنا- ملی پوش كاراته ایران پس از كسب مدال طلای مسابقات سری آ استانبول، گفت: یكی از مهمترین دلایل موفقیت تیم ملی كاراته این است كه كادر فنی بین بازیكنان تبعیض نمی گذارد و مثل برادر برای رسیدن به اهداف خود تلاش می كنیم.

«مهدی قراری زاده» كاراته كا 21 ساله ایران كه با شكست حریفان مطرح به مدال طلای كاراته وان تركیه رسید، در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: هشت مبارزه انجام دادم كه قهرمان جهان از كرواسی و نائب قهرمان از بلاروس قبل از فینال، مهمترین رقبایم بودند.
وی افزود: در فینال نیز «آكتاش» نفر اول رنكینگ جهان و كاپیتان تیم ملی تركیه را مغلوب كردم كه این پیروزی و رسیدن به مدال طلا برایم ارزش زیادی داشت.
قراری زاده با بیان اینكه هنوز راه زیادی تا رسیدن به المپیك 2020 در پیش است، توضیح داد: چنانچه در تمامی رقابت های دارای امتیاز ورودی المپیك حضور یابیم، توان رسیدن به هر سه سهمیه بخش مردان را داریم.
وی در مورد شرایط خود در رنكینگ جهانی وزن منهای 84 كیلوگرم، گفت: با طلایی كه در استانبول كسب كردم به رتبه سیزدهم خواهم رسید و شرایط خوبی دارم. المپیك بزرگ ترین آوردگاه ورزش جهان است و همه تلاش می كنند تا حضور پررنگی در توكیو داشته باشند.
دارنده برنز امیدهای جهان، ادامه داد: اردوهای خوبی داریم و نفرات جوان و باتجربه در كنار هم با انگیزه زیادی كار می كنند و مهم نیست چه فردی به سهمیه می رسد و مساله دارای اهمیت، موفقیت كاراته ایران خواهد بود.
وی در خصوص ارتباط باتجربه های تیم ملی كاراته با نفرات جوان، اظهار داشت: ذبیح الله پورشیب، سجاد گنج زاده، بهمن عسگری و امیر مهدی زاده كه با تجربه های تیم هستند، همواره از جوانان حمایت می كنند و تجربیات خود را در اختیار ما می گذارند.
قراری زاده كه حدود یكسال است به رده بزرگسالان آمده، گفت: پس از اینكه در مسابقات امیدهای جهان به مدال برنز رسیدم از سوی «شهرام هروی» سرمربی تیم ملی به اردوی بزرگسالان دعوت شدم و در این مدت به یك طلا و یك نقره لیگ جهانی رسیده ام.
وی گفت: باید به این مساله اشاره كنم كه سرمربی تیم ملی مثل برادر بزرگ تر به ما كمك می كند و بین نفرات تبعیض نمی گذارد. جو بسیار خوبی در اردوها حاكم است و همین مساله موجب موفقیت می شود.
ورزشی**3783**9129**9118**