روزنامه بلژیكی: توافق ویلموتس با ایران در هاله ای از ابهام

تهران - ایرنا - رسانه های بلژیكی در روزنامه های چاپ امروز چهارشنبه خود از احتمال به توافق نرسیدن «مارك ویلموتس» با فدراسیون فوتبال ایران برای سرمربیگری تیم ملی پرده برداشتند.

پس از حدود 4 ماه كه از رفتن «كارلوس كی روش» گذشت، سرانجام هفته گذشته از گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران رونمایی شد. مارك ویلموتس بلژیكی با حضور در تهران از امكانات و زیرساخت های كمپ تیم های ملی بازدید كرد.
البته قرار شد قرارداد با این سرمربی بلژیكی 4 ساله و تا پایان جام جهانی 2022 قطر باشد و عقد آن نیز در محل سفارت ایران در بلژیك منعقد شود. اما امروز روزنامه هلندی زبان «Het Laatste Nieuws» چاپ بروكسل بلژیك خبر داد كه هر چند توافق اولیه بین طرفین صورت گرفته ولی گره هایی در قرارداد وجود دارد كه شاید انجام آن به بن بست خورده است.
این گره به اختلاف دو طرف برای حضور دائم در ایران مربوط است. زیرا ویلموتس انتظار داشته فقط در زمان برگزاری مسابقات تیم ملی در ایران حاضر شود در حالی كه فدراسیون فوتبال خواهان حضور دائم او برای رصد رقابت های باشگاهی و پایه است.
مبلغ قراردادی كه به مرد بلژیكی پیشنهاد شده 1.3 میلیون یورو تعیین شده بود كه او این پیشنهاد را رد كرده است. همچنین در یكی از پیش شرط ها فدراسیون فوتبال خواهان حضور دستیار ایرانی در كنار اوست.
«مهدی تاج» رئیس فدراسیون فوتبال ایران هم‌ اكنون در بلژیك به سر می‌برد تا عقد قرارداد با این سرمربی نهایی وامضا شود.
ورزشی**9029**1067**