ملي پوش تنيس روي ميز:هزينه مسابقات آزاد را خودمان مي پردازيم

تهران- ايرنا- «امين احمديان» نفر اول تنيس روي ميز جوانان ايران گفت: فدراسيون از ورزشكاران براي حضور در مسابقات آزاد هيچگونه حمايتي ندارد و مي توان مدعي شد تمامي هزينه هاي شركت در اين مسابقات را خودمان پرداخت مي كنيم.

احمديان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه ورزشكاران براي حفظ و ارتقاي رتبه جهاني چاره اي به جز شركت در رقابت هاي آزاد جهاني ندارند، افزود: پيش از اين و در دوره هاي گذشته از ورزشكاران براي شركت در مسابقات آزاد جهاني حمايت مي شد اما اين روزها حمايت به صفر رسيده است.
وي اظهار داشت: اگر قرار باشد در جايي خودشان حضور داشته باشند هزينه سفر هاي ورزشكاران را نيز مي پردازند. اگر نشستي در حاشيه مسابقات آزاد جهاني برگزار شود و يا مسئولان فدراسيون تشخيص دهند حضورشان در كشور ميزبان لازم و ضروري است در كنار هزينه خودشان هزينه ورزشكاران را نيز مي پردازند.
احمديان اضافه كرد: اين در حالي است كه مسابقات آزاد كه در تقويم فدراسيون جهاني به ثبت رسيده داراي امتياز بوده و ورزشكاران به دليل حفظ جايگاه و رتبه جهاني به شركت در آن نياز فراوان دارند.
وي كه به تازگي و پس از شركت در سه مسابقه آزاد جهاني صربستان، اسلووني و كرواسي به ايران بازگشته درباره كيفيت فني اين رقابت ها و امتيازاتي كه كسب كرده، گفت: سطح فني و كيفي مسابقات آزاد جهاني كرواسي به دليل استقبال بيشتر مسابقه دهندگان از 2 رويداد ديگر بالاتر بود.
احمديان ادامه داد: براي قرار گرفتن در جمع 16 نفر برتر مسابقات كرواسي بازي را به نماينده فرانسه واگذار و از گردونه رقابت ها حذف شدم همچنين درر قابت هاي بزرگسالان نيز مغلوب نماينده ژاپن شدم و از چرخه بازي ها كنار رفتم.
عضو تيم جوانان ايران اعزامي به بازي هاي المپيك 2018 آرژانتين به كسب عنوان سومي در رقابت هاي 2 نفره مسابقات آزاد اسلووني اشاره كرد و گفت: در اين مسابقات تيم 2 نفره من و «ميعاد لطفي» با غلبه بر تيم ژاپن و هنگ كنگ عنوان سومي را كسب كرديم و تيم هاي برزيل و چين تايپه اول و دوم شدند.
وي درباره امتيازات كسب شده از شركت در سه رقابت جهاني گفت : 200 امتياز از شركت در مسابقات رده بزرگسالان و 750 امتياز از مسابقات زير 21 سال كسب كردم.
احمديان كه هم اكنون در تيم «بادن» در ليگ اتريش بازي مي كند گفت: 2 فصل قبل در بوندس ليگاي آلمان بازي مي كردم و سال گذشته راهي تيم بادن در اتريش شدم و در10 بازي در تركيب اين تيم قرار داشتم كه 7 بازي را با پيروزي پشت سرگذاشتم.
ورزشي**9144**1067**