صندوق توسعه صنعت چای پشتیبان مهمی در رونق چایكاری است

لاهیجان -ایرنا-رییس هیات مدیره صندوق حمایت از توسعه صنعت چای گفت:این صندوق با 60میلیارد ریال سرمایه شروع بكار كرد و هم اكنون با بیش از 700 میلیارد ریال سرمایه گذاری ،پشتیبان مهمی در صنعت چای كشور محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، حبیب جهانساز روز چهارشنبه در جلسه مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده صندوق حمایت از توسعه صنعت چای كشور در لاهیجان اظهار داشت: صنعت چای نیاز به سرمایه گذاری دارد و تشكیل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای كشور گام بسیار خوبی جهت حمایت از كشاورزان چایكار ،كارخانه های چایسازی و فعالان تولید و صنعت چای كشور است.
وی افزود:نگاه سازمان چای به این صندوق بعنوان بانك تخصصی چای است كه درسال 97 اقدامات خوبی در پرداخت مطالبات چایكاران از محل اعتبارات این صندوق انجام گرفت كه این حمایت ها همچنان ادامه خواهد داشت و به رونق چای كمك خواهد كرد.
رییس سازمان چای و رییس هیات مدیره صندوق حمایت از توسعه صنعت چای كشور خاطرنشان كرد:در سال گذشته از محل بانك های قرض الحسنه مهر و بانك توسعه تعاون تسهیلات خوب و ارزان قیمتی در اختیار اعضای این صندوق قرارگرفت و همچنین از طریق این تسهیلات یك هزار و 299دستگاه ماشین آلات چای چینی ،هرس و پمپ آب بین كشاورزان توزیع شده است.
جهانساز اظهارداشت:سال گذشته مبلغ 56 میلیارد ریال تسهیلات ازمحل این صندوق بمنظور بهسازی،نوسازی و تغییر سیستم به 75 واحد چایسازی پرداخت شد.
در این جلسه مفاد دستورات جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده صندوق به تصویب اعضای مجمع رسید وخانم نازنین موسی پور بعنوان بازرس اصلی و آقای علی رمضانی بعنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.
دراین نشست اشرفی رییس امور مجامع و شركتها و عضو هیات مدیره شركت مادر تخصصی ، طاهرزاده مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای كشور هر یك گزارش سالیانه از این صندوق و از اهداف برگزاری این مجامع ارایه دادند.
صندوق حمایت از توسعه صنعت چای كشور در بیست و پنجم اسفندماه سال 1393 با حضور 1000 نفر از معتمدان روستایی ،نمایندگان كشاورزان چایكار و صاحبان صنایع با سرمایه بالغ بر 85 میلیارد ریال برای حمایت بیشتر از چای و چایكاری در لاهیجان تشكیل شد.
6029 /6030