كارآفرینان خراسان رضوی طبقه بندی می شوند

مشهد- ایرنا- رئیس دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی گفت: به منظور توسعه فرهنگ كارآفرینی و اشتغال در سالی كه از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان 'رونق تولید' نامگذاری شده است كارآفرینان استان طبقه بندی می شوند.

علی اكبر لبافی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیتهای استانی و برخی از اختیاراتی كه در سطح ملی به استان داده می شود كارآفرینانی كه علاوه بر حوزه اقتصادی، در مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز اثرگذار بوده و زمینه توسعه را فراهم كرده اند را شناسایی و طبقه بندی كنیم.
وی اظهار كرد: این طبقه بندی در قالب ارائه كارتهای سه رنگ شامل طلایی، نقره ای و برنزی انجام می شود كه كارآفرینان براساس شاخصهای تعیین شده یكی از این كارتها را دریافت می كنند و از مزایای آن بهره مند می شوند.
رئیس دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی گفت: تعیین شاخصهای لازم برای دریافت یكی از كارتهای سه رنگ به كارگروهی متشكل از دستگاههای اجرایی حوزه اقتصادی و چهار تشكل بخش خصوصی ارجاع داده شده تا پس از آماده سازی شاخصها در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان كه در خرداد ماه كنونی برگزار می شود به تصویب برسد.
لبافی با اشاره به تعیین 40 شاخص از سوی كارگروه مزبور برای دریافت كنندگان كارتهای سه رنگ افزود: مهمترین این شاخصها سرمایه گذاری برای مناطق مختلف به ویژه معینهای اقتصادی در چارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی استاندار، خوش حساب بودن در دستگاههای اجرایی، بیمه پردازی و مالیات پردازی به موقع و مشاركت در توسعه متوازن مناطق مختلف استان به ویژه شهرستانهاست.
وی اضافه كرد: این طبقه بندی منجر به تفكیك بین كارآفرینان خوش حساب و تاثیرگذار در تامین منابع صندوقهای بیمه ای و مالیاتی و امثال آن، توسعه اشتغال و تامین ارز حاصل از صادرات برای استان خواهد شد.
رئیس دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی گفت: در همه كشورهای توسعه یافته، منابع صندوقهای مختلف اعم از مالیاتی، بیمه ای و كشاورزی را كارآفرینان تامین می كنند و از این لحاظ در آن كشورها جایگاه ویژه ای برای كارآفرینان، صاحبان سرمایه و فكر و اندیشه به وجود آمده است.
لبافی افزود: هر چه قدر بتوان صداقت در كار و فرهنگ كارآفرینی را توسعه داد به طور طبیعی به اشتغال، تامین سرمایه صندوقهای مالی، بیمه ای، صادراتی و ارزآوری برای كشور كمك بیشتری می شود.
وی اضافه كرد: به طور قطع بعد از این طبقه بندی تعداد كارآفرینانی كه موفق به دریافت كارت طلایی شوند محدود و در حد 10 تا 15 نفر خواهد بود و افراد دارای كارت طلایی از مزیتهایی از جمله حضور در همه جلسات تصمیم گیری استان به عنوان نخبگان، دیدار فوری با مسئولان استان، بهره مند شدن از مزایا و امتیازات دستگاههای اجرایی در سطوح مختلف برخوردار خواهند شد در حالی كه این مزیتها برای دارندگان كارتهای نقره ای و برنزی كمتر از كارت طلایی خواهد بود.
1922/7489