هوای مازندران در تعطیلات پایان هفته گرم می شود

ساری – ایرنا – بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران ، آسمان استان برای روزهای پایانی هفته جوی آرام ، نیمه ابری همراه با افزایش نا محسوس دما را تجربه خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هواشناسی مازندران برای امروز چهارشنبه یكم خرداد ماه آسمانی نیمه ابری همراه با بارش های پراكنده به خصوص در ساعات بعد از ظهر و در ارتفاعات را پیش بینی كرده است.
بر اساس این پیش بینی، دمای هوای امروز استان مازندران در گرم ترین ساعت به حدود 27 درجه در مناطق جلگه ای خواهد رسید، اما ارتفاعات به مراتب دمای خنك تری را تجربه خواهند كرد.
شب گذشته نیز دمای هوا در برخی نقاط استان زیر 10 درجه رسید و شب خیلی خنكی برای بسیاری از مازندرانی ها بود.
كارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام كرد: از فردا پنجشنبه تا روز شنبه جوی آرام در استان حاكم می شود و اسمانی نیمه ابری و ر برخی مناطق آفتابی را مردم استان شاهد هستند.
سید ابراهیم تاكامی اظهار داشت: دمای هوا نیز در روزهای پیش رو روند افزایشی خواهد داشت و پیش بینی می شود روز جمعه در برخی مناطق جلگه ای به بیش از 30 درجه می رسد.
بوی پیش بینی كرد كه برای ساعات بعد از ظهر روزهای پایانی هفته هم در ارتفاعات پدیده بارش های پراكنده رخ خواهد داد كه از شدت كمی برخوردار است.
این كارشناس هواشناسی مازندران وضعیت دریای خزر را نیز نیمه مواج پیش بینی كرد و گفت: ارتفاع امواج در ساحل دریای خزر بین 40 تا 70 سانتی متر می رسد.
تاكامی همچنین افزود: در این مدت بعد از ظهر ها با پدیده باد نسبتا شدید به خصوص در مناطق ساحلی مواجه خواهیم بود و سرعت آن نیز حدود هفت متر بر ثانیه یا 26 كیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.
از امروز طرح دریا در سواحل مازندران آغاز شده است كه تا پایان شهریور سال جاری ادامه خواهد داشت و بر این اساس شنا در مناطق تایین شده دریای خزر آزاد می شود.
دمای حال حاضر مركز استان با گرم ترین دما 21 درجه سانتیگراد و سیاه بیشه نیز با 8 درجه سانتیگراد خنك ترین ایستگاه های هواشناسی هستند.
7335/1654