برداشت غیرمجاز در صدر تخلفات فضای مجازی ایلام قرار دارد

ایلام - ایرنا - رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) ایلام گفت: برداشت‌ غیر مجاز از حساب‌های بانكی شهروندان در صدر جرایم فضای مجازی این استان قرار دارد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی جمالی روز چهارشنبه در نشست تعاملی پلیس فتا و مدیران بانك‌ها در حوزه بانكداری الكترونیك با اشاره به استفاده روزافزون از اینترنت در جامعه اظهار داشت: كلاهبرداران و سارقان نیز به این فضا رو آورده و به دنبال سوء استفاده و كلاهبرداری از مردم در این فضا هستند كه این امر نیاز به هوشیاری بیشتری از سوی كاربران اینترنتی دارد.
وی برخورد با این جرایم را نیازمند افزایش آگاهی عمومی در میان اقشار مختلف مردم و تعامل تنگاتنگ رسانه ها با پلیس است و افزود: با ارائه راهكارهای مناسب و عملیاتی و همكاری بیش از پیش پلیس فتا و بانك‌های عامل استان می ‌توان كار را برای مجرمان سایبری در حوزه بانكداری الكترونیك سخت و از پیشبرد اهداف مجرمان سایبری در حوزه بانكداری الكترونیك جلوگیری كرد.
رئیس پلیس فتا ایلام تاكید كرد: شهروندان نیز باید مراقب كلاهبرداران در فضای مجازی باشند به خصوص در معاملات و خرید و فروش‌های اینترنتی خود كه اقدام به واریز پول می‌ كنند، نكات امنیتی را رعایت كنند.
سرهنگ جمالی ابراز امیدواری كرد كه با افزایش تعامل سه جانبه بین بانك ها، پلیس فتا و مردم در آینده ای نزدیك شاهد امنیت بیشتری در این زمینه خواهیم بود.
رئیس شورای هماهنگی بانك‌های عامل استان ایلام و مدیران عامل بانك‌ها نیز در این نشست به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.
در این نشست مصوب شد پلیس فتا پیام‌های آموزشی و هشدارهای سایبری در رابطه با كلاهبرداری‌های مالی و راه‌های پیشگیری از آن را در اختیار بانك‌ها قرار دهد تا به صورت پیام كوتاه برای كاربران بانكی ارسال شود.
3032/6034