نخبگان براي جذب در صندوق بازنشستگي ثبت نام كنند

تهران- ايرنا- مديرعامل صندوق بازنشستگي كشوري گفت: نخبگان براي جذب در صندوق بازنشستگي تا نيمه خردادماه فرصت دارند در سامانه جذب نخبگان نام نويسي كنند.

به گزارش صندوق بازنشستگي كشوري، سيد ميعاد صالحي اظهار داشت: سامانه جذب نخبگان از روز سه شنبه 31 ارديبهشت به مدت 16 روز در سايت صندوق بازنشستگي به نشاني cspf.ir راه اندازي شده و تا نيمه خرداد همزمان با عيد سعيد فطر به كار خود ادامه خواهد داد.
وي افزود: افراد براي ثبت نام در اين سامانه و شركت در فراخوان، علاوه بر دارابودن مدرك كارشناسي ارشد يا بالاتر، بايد حداقل يكي از افتخارات نخبگاني ذكر شده در ماده 4 آيين نامه احراز استعدادهاي برتر و نخبگي مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي را كسب كرده باشند.
وي توضيح داد: مهمترين اين موارد شامل دارندگان مدال‌هاي جهاني و كشوري المپيادهاي علمي دانش‌آموزي و دانشجويي، رتبه‌هاي برتر آزمون سراسري، برگزيدگان جشنواره‌هاي علمي معتبر (جشنواره خوارزمي، رازي و فارابي) و دانش‌آموختگان برتر آموزشي پژوهشي مورد تاييد بنياد ملي نخبگان است.
صالحي اظهار داشت: لزوم بهره‌مندي صندوق بازنشستگي از ظرفيت بالاي نخبگان كشور براي ارتقاي نيروي انساني و افزايش بهره‌وري و سوددهي شركت‌هاي تابعه در راستاي بهبود وضعيت معيشت بازنشستگان تحت پوشش از جمله اهداف راه اندازي اين سامانه و فراخوان جذب نخبگان است.
وي تصريح كرد: اين طرح هم در راستاي تاكيد وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي براي ايجاد بسترهاي لازم براي شناسايي و بكارگيري جوانان نخبه در صندوق بازنشستگي به خصوص هلدينگ ها و شركت هاي تابعه است و هم ظرفيتي است كه براي نخستين بار در اختيار نخبگان كشور قرار مي گيرد تا با استفاده از افراد نخبه و جوان و متخصص بتوانيم از مشكلات پيش روي صندوق بازنشستگي به سلامت عبور كنيم.
صالحي تاكيد كرد: سودآوركردن سرمايه بازنشستگان نيازمند استفاده از مديران و كارشناسان نخبه، هوشمند، ايده پرداز و پاك دست دارد و ما تمام تلاش خود را براي بهبود معيشت بازنشستگان از يك سو و كاهش وابستگي به منابع دولت از سوي ديگر، بكار خواهيم بست.
اجتمام* 2181*1834