«پایتخت 6» به نوروز 99 می رسد

تهران- ایرنا- تهیه كننده مجموعه های «پایتخت» از توافق نهایی و انعقاد قرارداد یك ساله برای ساخت «پایتخت 6» خبر داد و عنوان كرد كه نگارش سری جدید سریال را كه قرار است برای نوروز 99 آماده شود، محسن تنابنده بر عهده گرفته است.

‌‎الهام غفوری گفت: قراردادی یك ساله برای ساخت «پایتخت 6» با تلویزیون منعقد شد تا هم آقای تنابنده تمركز بیشتری روی متن داشته باشد و هم اینكه بتوانیم تمامی بازیگران را در اختیار داشته باشیم.
‌‎این تهیه كننده تاكید كرد: انعقاد این قرارداد در آغاز سال كمك كرد كه بتوانیم تیم سریال را جمع كرده و با بازیگران قرارداد ببندیم.چون اگر تلویزیون بخواهد این سریال را برای نوروز تولید كند با توجه به پركاربودن بازیگرانش و حضور در پروژه های دیگر باید از ابتدای سال این قرارداد بسته شود.
‌‎غفوری توضیح داد: تنابنده همیشه سرپرست گروه نویسندگان و طراح فیلمنامه «پایتخت» و امسال زحمتش مضاعف شده است چون پیش از این، نگارش مجموعه را مرحوم خشایار الوند بر عهده داشت ولی با توجه به اینكه امسال تنابنده در این زمینه تنها شده فعلا شخصا نگارش را بر عهده گرفته تا احتمالا در آینده بتوانیم نویسنده های دیگری را هم به كار اضافه كنیم.
‌‎این تهیه كننده تلویزیون خاطرنشان كرد: در حال حاضر كار متن فیلمنامه را به پیش می بریم، بعد از اینكه متن ها به اندازه ای رسید كه شرایط تولید داشته باشیم، پیش تولید را آغاز می كنیم و آماده تصویربرداری می شویم.
‌‎غفوری همچنین ضمن بیان اینكه سری جدید «پایتخت» برای نوروز 99 ساخته می شود عنوان كرد: محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، بهرام افشاری، علیرضا خمسه، سارا و نیكا فرقانی اصل و هومن حاجی عبداللهی از بازیگران این سریال هستند.
‌‎وی درباره ویژگی های سریال «پایتخت 6» و ماجراهایی كه در داستان قرار است رخ دهد گفت: طراحی اولیه كار را تنابنده انجام می دهد و من هنوز در جریان نیستم كه قرار است در «پایتخت 6» چه اتفاقی بیفتد و هر چه هست در فكر تنابنده پخته می شود و شكل می گیرد ولی تلاش بر این است كه كاری جذاب تر از «پایتخت» های قبلی باشد، این حساسیت در حال حاضر روی نگارش فیلمنامه وجود دارد.
‌‎او در پایان درباره سرانجام فیلمی كه قرار بود به صورت تك قسمتی از مجموعه «پایتخت» ساخته شود گفت: آن فیلم ممكن است روزی ساخته شود ولی با توجه به اینكه شرایط تغییر می كند و «پایتخت» هم همیشه به موضوعات روز می پردازد آن قصه یك قصه نیمه تمام ماند كه ویژه نوروز 98 بود. ما خیلی تلاش كردیم كه كار را به عید فطر مرتبط كنیم اما قصه طوری طراحی شده بود كه فقط مناسب نوروز و تحویل سال بود.
غفوری افزود: اتفاقات به گونه ای رقم خورد كه صبح، عید شروع می شد و امسال نیز چون عید، مصادف با روز پدر بود قصه بر این اساس پیش رفته بود. سال آینده نیز عید و روز پدر در یك روز نیستند كه ما بتوانیم از این موقعیت استفاده كنیم برای همین فعلا برای آن اپیزود تصمیم خاصی گرفته نشده است.
فراهنگ**9210**3009