بارندگي زيان هايي به راه روستايي هفتهر بخش ندوشن وارد كرد

يزد - ايرنا - بخشدار ندوشن از توابع شهرستان ميبد گفت: بارندگي سه شنبه شب در اين بخش خسارت هايي را به جاده ها و تاسيسات راه هاي روستاي هفتهر به روستاي سرو از توابع شهرستان اردكان وارد كرد.

روستاي هفتهر از توابع بخش ندوشن شهرستان ميبد با 500 نفر جمعيت در 25 كيلومتري شرق مركز اين بخش قرار دارد.
سيد بهروز موسوي روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: ميزان خسارت وارده هنوز مشخص نيست، كارشناسان اداره كل راه و شهرسازي استان يزد زيان وارده را برآورد خواهند كرد.
وي با بيان اينكه هم اينك مسير بازگشايي شد و رفت و آمد مردم ادامه دارد، بيان كرد: در حال حاضر مشكلي از لحاظ رفت و آمد در ساير مسيرهاي اين بخش وجود ندارد.
به گفته وي بارندگي هاي ديشب و روز گذشته در ندوشن، باعث جاري شدن سيلاب در رودخانه هاي فصلي( مسيل) اين شهر، فعال شدن آبشارها و چشمه سارها و آبگيري سدها، بندهاي خاكي، گوراب ها و سنگ آب هاي منطقه شد.
وي در عين حال اضافه كرد: بارندگي همچنين موجب خوشحالي و شادماني مردم، كشاورزان و دامداران را فراهم كرد و موجب تلطيف و رفع آلودگي هواي منطقه شد و طراوت خاصي به منطقه بخشيد.
وي ميزان بارندگي هاي اخير در روستاي هفتهر را 42 ميلي متر اعلام كرد.
ندوشن با داشتن 380 هزار هكتار مراتع غني و نيمه غني، پوشش گياهي 70 درصدي و 40 هزار راس دام، قطب دامداري يزد به شمار مي رود و بخش عمده لبنيات استان را تامين مي كند.
خشكسالي‌هايي چند سال اخير بر شغل دامداري و دامپروري ندوشن تاثير گذاشت؛ طوريكه تعداد دام هاي منطقه كاهش يافت و برخي دامداران مجبور شدند دام هاي خود را فروخته و به شغل هاي ديگري روي آورند.
ندوشن با پنج هزار نفر جمعيت در 80 كيلومتري شمال غرب استان يزد قرار دارد.
6198/ 2047/