مردم 28 هزار كودك بی سرپرست را تحت حمایت قرار دادند

تهران- ایرنا- معاون توسعه مشاركت‌های مردمی كمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: خیرین و نیكوكاران كشور از ابتدای ماه مبارك رمضان تاكنون 28 هزار كودك بی‌سرپرست را پس از تشكیل پرونده و انجام اقدامات اولیه تحت حمایت های مالی و غیرمالی خود قرار دادند.

علیرضا عسگریان روز چهار‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: امیدوارم با توجه به استقبال و همدلی هر چه بیشتر مردم در این زمینه كودكان تحت پوشش حمایت های مردمی، به 200 هزار نفر برسند.
وی تصریح كرد: از مهمترین اولویت ها و دغدغه های كمیته امداد تمركز بر حمایت از ایتام، محرومان و توسعه شبكه های نیكوكاری به 200 هزار شبكه است.
عسگریان اظهار داشت: ساخت مسكن برای خانواده های تحت پوشش كمیته امداد از دیگر برنامه‌های اجرایی و دارای اولویت كاری این نهاد در سال جاری است.
وی در پاسخ به این سوال كه رسانه ها چه نقشی در جذب و هدایت مشاركت‌های مردمی دارند، گفت: رسانه ها به خصوص خبرنگاران مركز هدایت و جذب مشاركت های مردمی برای حل مشكلات نیازمندان جامعه هستند.
عسگریان با اشاره به پوشش اخبار حادثه سیل و نقش رسانه ها در جذب و هدایت كمك های مردمی به مناطق سیل زده اظهار داشت: عمل خیر و نیكو تنها به مسائل نقدی و غیرنقدی ختم نمی شود بلكه یك خبرنگار دلسوز نیز می تواند با نشر مطالب و تصاویر واقعی تاثیر بسزایی در جامعه از خود به جای بگذارد.
وی اظهار داشت: همانطور كه ملاحظه شد صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و نیز شبكه های معتبر در فضای مجازی نقش قابل توجهی در هدایت و جذب مشاركت‌های مردمی در حادثه سیل امسال داشتند كه جای قدردانی دارد.
به گفته معاون توسعه مشاركت‌های مردمی كمیته امداد، 600 هزار حامی در سطح كشور در یاری ‌رسانی به ایتام و فرزندان محسنین با كمیته امداد همكاری دارند.
فرزندان محسنین كودكانی هستند كه پدر دارند ولی در واقع پدران آنها نمی‌توانند به خانواده خود حمایت‌های اقتصادی ارائه دهند و در برخی اوقات نیز هزینه‌هایی به آنان تحمیل می‌كنند.
عسگریان افزود: در حال حاضر سرانه پرداختی به فرزندان ایتام 250 هزار تومان در ماه است و فرزندان محسنین به طور میانگین ماهانه 113 هزار تومان از سوی حامیان دریافت می‌كنند.
معاون توسعه مشاركت‌های مردمی كمیته امداد با بیان اینكه فرهنگ خیر و احسان در كشور یك فرهنگ ریشه‌ دار است، تاكید كرد: در شرایط سخت اقتصادی در سال گذشته، خیران بیش از 700 میلیارد تومان در حمایت از ایتام و محسنین مشاركت داشتند.
اجتمام * 1933*1834