1.5 تن مواد غذایی استان كردستان به سیل زدگان ایلام اهدا شد

ایلام - ایرنا - مدیركل اوقاف و امور خیریه استان ایلام از ارسال یك و نیم تن مواد غذایی اهدایی اوقاف و امور خیریه استان كردستان و ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان برای مردم سیل زده ماژین خبر داد.

حجت السلام مرتضی عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقلام خوراكی شامل برنج، ماكارونی، روغن و رب گوجه فرنگی است كه برای خانوار های سیل زده ماژین شهرستان دره شهر ارسال شد.
وی با بیان اینكه این كمك ها دومین محموله برای سیل زدگان منطقه ماژین دره شهر است، ادامه داد: پیش از این نیز محموله دیگری از مواد غذایی برای مردم این منطقه ارسال شد.
مدیركل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با اشاره به اینكه سازمان اوقاف و امور خیریه اهتمام ویژه ای جهت رسیدگی به امور سیل زدگان دارد، اضافه كرد: پس از وقوع سیل این سازمان برای كمك به سیل زدگان تشكیل جلسه و دستور جمع آوری كمك های مردمی در آستان امامزادگان و همچنین تهیه اقلام مورد نیاز سیل زدگان از محل درآمد موقوفاتی كه نیت آنها مرتبط است، داد.
به گفته حجت الاسلام عزیزی نخستین محموله كمك های این اداره 13 فروردین و دومین محموله نیز به ارزش 150 میلیون ریال به منطقه ماژین ارسال شده است.
به گزارش ایرنا، 2 موج بارشی سیلابی در ایام تعطیلات نوروز باعث بروز خرابی های متعددی در حوزه زیرساخت های عمرانی، شهری، روستایی، عشایری، ابینه، زیربخش های كشاورزی و ... استان ایلام شد.
بیشترین خسارت ها به مناطق ماژین دره شهر و عرب رودبار سیروان وارد شد.
7171/6119