۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۴
کد خبر: 83323332
۰ نفر
رگبار و رعدوبرق و وزش بادهای شدید در نیمه شرقی كشور

تهران- ایرنا- كارشناس سازمان هواشناسی گفت: بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته امروز (اول خرداد) در نیمه شرقی و دامنه‌های زاگرس مركزی رگبار و رعدوبرق و وزش بادهای شدید موقتی رخ خواهد داد.

فریبا گودرزی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: شرایط رگبار و رعدوبرق و وزش بادهای شدید به‌ویژه در شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز مركزی از شدت بیشتری برخوردار است و احتمال وقوع تگرگ برای استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و بخش‌های شرقی سمنان وجود دارد.
وی اظهار داشت: بر این اساس بارش‌ها در این مناطق شدیدتر خواهد بود و آب‌گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها نیز دور از انتظار نیست.
وی گفت: امروز دمای هوا در شمال شرق 6 تا 8 درجه كاهش می‌یابد، فردا پنج‌شنبه بیشتر برای ساعات بعدازظهر و اوایل شب در نیمه شرقی و شمال غرب رگبار و رعدوبرق وزش باد رخ خواهد داد.
گودرزی افزود: فردا در استان‌هایی مانند كرمان، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بارش‌ها شدیدتر خواهد بود.

*** وقوع گردوخاك در زابل
وی افزود: از بعدازظهر امروز و طی روز پنج‌شنبه نوار شرقی و بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب شاهد وزش بادهای شدید خواهیم بود و برای استان‌هایی مانند خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه زابل گردوخاك و كاهش كیفیت هوا پیش‌بینی شده است.
به گفته وی برای بعدازظهر امروز و طی روز پنج‌شنبه غرب تنگه هرمز و شرق خلیج‌فارس مواج است و امروز دریای خزر نیز مواج پیش‌بینی شده است.

*** رگبار و رعدوبرق در تهران
كارشناس سازمان هواشناسی افزود: تهران امروز در برخی ساعات رگبار و رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید خواهد داشت، كمینه دمای امروز صبح پایتخت 14 بود و بیشینه دمای امروز تهران به 25 درجه خواهد رسید.
گودرزی گفت: شهركرد با دمای صفر درجه و اهواز با دمای 40 درجه بالای صفر به ترتیب خنك‌ترین و گرم‌ترین نقاط كشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014** 1055