شهردار: رونق گردشگري رويكرد پروژه هاي شهرداري گرگان است

گرگان - ايرنا - شهردار گرگان گفت: رويكرد پروژه هاي امسال شهرداري گرگان در اجراي طرح هايي مانند شهربازي مدرن، تله كابين و سورتمه، جذب هر چه بيشتر توريسم و گردشگر داخلي و خارجي است.

به گزارش خبرنگار ايرنا عبدالرضا دادبود شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح و آغاز عمليات ساخت 10 پروژه شهر گرگان اظهار داشت: مقدمات اجراي برخي از اين طرح ها ماندن شهربازي مدرن و مسيرهاي دسترسي آن در منطقه هزار پيچ به اتمام رسيده و سرمايه گذار در حال خريد و وارد كردن وسايل مورد نياز است.
وي همچنين بيان كرد: سال گذشته قرارداد اجراي 200 پروژه در شهرداري با سرمايه گذاران بخش خصوصي امضا شد كه از اين تعداد 170 پروژه در موعد مقرر و قبل از پايان سال به بهره برداري رسيد و مابقي در مراحل اجرا قرار دارد.
دادبود افزود: يكي از اقدامات موثر شهرداري گرگان در سال قبل، تحقق 117 درصدي بودجه بود كه بخش عمده آن با مشاركت و حمايت مردم و پرداخت به موقع عوارض شهرداري محقق گرديد.
وي ادامه داد: يكي از وعده هاي شهرداري به مردم گرگان، راه اندازي بالن تفريحي بوده كه وسايل مورد نياز اين طرح تهيه و وارد گرگان شده كه به دليل تغيير كادر پروازي توسط سرمايه گذار، اجراي آن اندكي به تاخير افتاد.
وي همچنين از احياي بافت تاريخي گرگان و اجراي تله كابين به عنوان ديگر پروژه هاي مهم شهرداري اين شهر ياد كرد.
سرپرست استانداري گلستان هم در اين مراسم گفت: پروژه هاي اساسي شهر گرگان بايد در جذب گردشگر مفيد و موثر باشد و اجراي آن بايد شتاب بيشتري بگيرد.
ميرمحمد غراوي اظهار داشت: افزايش درآمد شهرداري گرگان نسبت به بودجه مصوبه سال، نشان از همراهي مردم با اين نهاد است كه بايد از آن براي بهبود كيفيت خدمات ارائه شده به شهروندان استفاده كرد.
وي ساماندهي بافت قديم و تاريخي گرگان از جمله محله پاسرو و باغ مزار استاد لطفي را يكي از شاخصه هاي مهم توسعه شهر گرگان برشمرد.
رييس شوراي اسلامي شهر گرگان هم در اين مراسم گفت: شورا و شهرداري گرگان در دوره هاي گذشته توفيقاتي در بخش عمراني داشتند اما طرح هاي مرتبط با گردشگري و جذب توريست همواره با غفلت همراه بود.
علي اصغر يوسفي اظهار داشت: ايجاد رفاه و آرامش براي شهروندان با ايجاد مراكز تفريحي و گردشگري از جمله شهربازي مدرن، مورد توجه شورا و شهرداري و مورد نياز مردم است.
وي به كسب مقام نايب قهرماني تيم بسكتبال شهرداري گرگان در ليگ برتر شاره كرد و گفت: روند حمايت از اين تيم براي فصل جديد رقابت ها و حضوري قوي تر در رقابت هاي غرب آسيا ادامه خواهد داشت.
آبنماي ماتريس پارك شهر، آب درماني سالن علي محمدي، ست ورزشي ويژه جانبازان و معلولين، چتر واي فاي، اپليكيشن جامع حمل و نقل شهري، ايجاد ديواره سنگي در بخشي از رودخانه شهر، بازار هفتگي سعد آباد، كف سازي خيابان پاسرو و كمپ مسافر در پارك جنگلي النگدره از پروژه هايي بود كه بطور همزمان افتتاح شد.
همچنين در اين مراسم عمليات ساخت سراي محله انجيراب آغاز شد.
3014/3091

سرخط اخبار استان‌ها