۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۹
کد خبر: 83323325
۰ نفر
فخری: جهان به شمشیربازی ایران احترام می گذارد

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی شمشیربازی در اسلحه سابر، گفت: موفقیت ملی پوشان ایران در آسیا و سایر رقابت های بین المللی این رشته و رسیدن به رتبه پنجم جهان، سبب شده تا همه كشورها به دیده احترام به شمشیربازی ایران نگاه كنند.

«پیمان فخری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: برای پیشرفت شمشیربازی ایران در سطوح بین المللی سال ها است كه تلاش می كنم و زندگی خود را برای آن گذاشته ام.
وی با اشاره به اینكه ضعف هایی نیز در تیم ایران وجود دارد، گفت: تیم های اروپایی خواهان برگزاری اردوی مشترك با ما هستند، اما به دلیل ضعف امكانات با درخواست آنها موافقت نمی كنیم.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی ایران، افزود: اگر تیم های اروپایی سالن های ما را ببینند، باور نخواهند كرد با چنین امكاناتی در جایگاه پنجم جهان هستیم. جالب اینكه به تازگی مربی بدنساز و ماساژور به كادرفنی اضافه شد در حالی كه در رقابت های جهانی بیشتر تیم ها نزدیك به 15 نفر كادرفنی دارند. این در حالی است كه ما همواره فقط با 4 ورزشكار به مسابقات بین المللی اعزام می شویم.
فخری ادامه داد: شمشیربازی ایران امروز به سطحی رسیده كه به جز خودم كه پیشنهادهای خوبی از دیگر كشورها دارم، سایر اعضای كادر فنی نیز می توانند در دیگر كشورها مربیگری كنند.
وی تاكید كرد كه شمشیربازی ایران در این سال ها به گونه ای عمل كرده كه وزارت ورزش و جوانان آن را در بین رشته هایی قرار داد كه برای كسب مدال در المپیك شانس زیادی دارد.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی ایران در خصوص رقابت های گرند پری روسیه، گفت: تمام تلاش شمشیربازی در اسلحه سابر كسب سهمیه المیپك 2020 در بخش تیمی است كه در صورت رسیدن به این هدف، سهمیه انفرادی نیز مهیا می شود. البته رقابت های روسیه در بخش انفرادی است و امتیاز آن برای كسب سهمیه المپیك ژاپن محاسبه می شود.
وی گفت: این رقابت ها برای ما جنبه تداركاتی دارد تا برای رقابت های قهرمانی آسیا كه 22 خرداد ماه در توكیو آغاز می شود به آمادگی مطلوب برسیم.
فخری در خصوص شرایط ورزشكاران اعزامی، اظهار داشت: «علی پاكدامن» و «محمد رهبری» در شرایط خوبی به سر می برند و فقط «مجتبی عابدینی» كه در رقابت های جهانی اسپانیا مصدوم شد درحال مداوا است. البته عابدینی همراه ما به روسیه خواهد آمد و امیدواریم تا آن زمان آماده شود.
وی با اشاره به اینكه 6 رویداد برای كسب سهمیه المپیك در اسلحه سابر وجود دارد، افزود: رقابت های قهرمانی آسیا توكیو و جهانی بوداپست در نیمه نخست سال 98 برگزار می شود و چهار رویداد دیگر به میزبانی الجزایر، لهستان، ایتالیا و مجارستان در نیمه دوم سال خواهد بود.
وی با تاكید بر اینكه رقابت ها توكیو و بوداپست برای كسب سهمیه المپیك اهمیت به سزایی دارد، افزود: درصورت موفقیت در این 2 رویداد، 100 درصد سهمیه می گیریم.
سرمربی تیم ملی اسلحه سابر ایران اعتقاد دارد كه مبارزه اصلی شمشیربازی ایران در آسیا برای رسیدن به المپیك در مصاف با چین است.
وی افزود: كره جنوبی به عنوان یكی از چهار تیم برتر دنیا قطعا در المپیك حاضر است تا این تیم جزء سهمیه آسیا محسوب نشود. همچنین تیم های برتر هر قاره نیز در المپیك حاضر می شوند كه اكنون تیم ما این عنوان را دارد، اما چین نیز با فاصله نزدیك تعقیب كننده تیم شمشیربازی ایران است.
فخری ادامه داد: در رقابت ها اخیر تیم چین با نتیجه نزدیك مقابل ایران شكست خورد و در رقابت های جهانی اسپانیا نیز به مقام نهم رسید كه نشان از تلاش این كشور برای كسب سهمیه است.
سرمربی اسلحه سابر ایران درباره اینكه چرا تیم ایران به دعوت كره جنوبی برای برگزاری اردو در روسیه پاسخ نداد؟ اظهار داشت: كره جنوبی به دلیل بعد مسافتی كه باید از اسپانیا به كشور خودش و سپس روسیه طی می كرد ترجیح داد مستقیم به روسیه برود. ما این مشكل را نداشتیم تا تمرینات تیم ملی پیش از اعزام به روسیه در تهران پیگیری شود.
تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران پنجشنبه اول خردادماه برای حضور در رقابت های گرندپری روسیه عازم این كشور می شود.
ورزشی**9029**3783**2024