پویش كمك به ساخت خانه مددجویان سیل زده بهزیستی شروع شده است

تهران- ایرنا- معاون امور مشاركت های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی كشور گفت: پویش ملی كمك به ساخت منازل مددجویان سیل زده آغاز شده و در مراحل عملیاتی آن هستیم تا با كمك های خیران خانه های آنان را بسازیم.

به گزارش ایرنا، ذوالفقار یزدان مهر شامگاه سه شنبه در آیین جشن گلریزان فرشته های زمینی در شیرخوارگاه آمنه تهران اظهارداشت: 113 هزار مددجوی بهزیستی نیز پشت نوبت مسكن هستند كه این امر نیازمند مشاركت های خیران است.
به گفته وی، مددجویان بهزیستی با كمبود مسكن مواجه هستند و پشت نوبت دریافت قرار دارند و تلاش می كنیم از طریق كمك های خیران بخشی از نیازهای آنان مرتفع شود.
این مسئول بهزیستی در ادامه با اشاره به ایجاد اشتغال برای مددجویان بهزیستی اظهارداشت: امسال بر ایجاد 50 هزار شغل هدفگذاری كرده ایم و امیدواریم با فعالیت خیران بتوانیم توسعه اشتغال و كارآفرینی را محقق كنیم.
یزدان مهر ادامه داد: خیران در زمینه مشاركت برای كارآفرینی می توانند در زنجیره تولید نیز گام موثری بردارند و با مهارت ورزی و ایجاد اشتغال به مددجویان به خانواده های آنان كمك شایانی كنند.
وی با اشاره به طرح پویش شكرانه توانایی گفت: این پویش با هدف توانمندسازی معلولان با حفظ كرامت انسانی توسط وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی آغاز شد تا از اول خردادماه جاری با ابلاغ نامه ای در وزارتخانه و سازمان های تابعه از جمله بهزیستی كارمندان بتوانند با كسر پنج الی چهار رقم آخر فیش حقوقی به مدت یك سال و واریز به حساب مشاركت های مردمی بهزیستی در این امر خداپسندانه شركت كنند.
به گفته یزدان مهر، بهزیستی از طریق شماره حساب 90190 بانك ملت شعبه دكتر قریب، كد شعبه 67355 مشاركت های مردمی بهزیستی آماده دریافت كمك های مردمی است.
معاون امور مشاركت های مردمی بهزیستی بیان كرد: همچنین كارمندان می توانند در طرح پویش سلامت نیز به همین روش شركت كنند.
وی خاطرنشان كرد: به دنبال گسترش این طرح در سایر وزارتخانه ها و سازمان ها هستیم تا از مشاركت های مردمی برای خدمات رسانی به مددجویان بهره مند شویم.
به گزارش ایرنا جشن گلریزان فرشته های زمینی همزمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) در شیرخوارگاه آمنه با حضور وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان بهزیستی، حامیان و خیران مددجویان بهزیستی با توزیع فرم های مشاركت های مردمی برگزار شد.
تهرام/8138/ 1008