غنی ترین ملت از نظر فرهنگی هستیم

بندرعباس - ایرنا - نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: غنی ترین ملت از نظر فرهنگی هستیم كه باید داشته های خود را بوسیله تئاتر و سینما عرضه كنیم.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی شامگاه سه شنبه در جمع هنرمندان و فعالان رسانه ای هرمزگان اظهار داشت: گوشه های زیبایی در زندگی ائمه و بزرگان دین وجود دارد كه هنوز به تصویر كشیده نشده ولی مسیحیان با به تصویر كشیدن یك كار كوچك حضرت عیسی (ع) بسیاری از مسلمانان را فریب داده اند.
نماینده ولی فقیه با ذكر یك نمونه بیان داشت: به تصویر كشیدن اقدام های زیبا و محبت های فراوان ائمه نسبت به زیر دستان خود تاثیر به سزایی دارد واین كار هنرمندان است.

** مردم برای خدمت به كشور انگیزه دارند
نماینده ولی فقیه در هرمزگان ادامه داد: لزومی ندارد برای تشویق 2 نفر مراسم و همایشی گرفته شود، می توان با چاپ در روزنامه این كار را انجام داد، زمستان فصل غوغای همایش در بندرعباس است به گونه ای كه گاهی یك روز شاهد برگزاری چهار همایش هستیم.
آیت الله نعیم آبادی با بیان اینكه این موضوع مورد انتقاد هنرمند است اشاره كرد: سخنانی كه درتوسط فعالان هنری و رسانه ای مطرح شد نشان دهنده انگیزه و حركت مردم برای خدمت به كشور است لذا دراین امور هم بازنگری و در اموری مثل هنرهم هزینه شود.
وی ادامه داد: البته قبل از انقلاب تنها یك سالن ورزشی در هرمزگان وجود داشت كه اكنون به افزون بر 300 سالن افزایش یافته ولی هنوز تقاضا برای ایجاد سالن های بیشتر هست.
نماینده ولی فقیه بیان داشت: در زمینه های فرهنگی هم شرایط به همین گونه است و شعرا، فیلم سازان و همه برای خدمت به كشور حركت كرده اند.
وی اشاره كرد: با توجه به كمبود منابع دولتی فراهم ساختن حضور بخش خصوصی در فعالیت های مختلف فرهنگی، هنری و عمرانی یك ضرورت است.

** مشكل هنرمندان هرمزگان ناشی از ضعف زیرساخت هاست
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان هم در این مراسم گفت: بسیاری از مشكل های هنرمندان این استان به دلیل ضعف در زیرساخت هاست.
رضا كمالی افزود: با وجود همه كاستی ها هنرمندان هرمزگانی در حوزه های مختلف دست به انجام كارهای درخشانی زده اند كه جشنواره روز ملی خلیج فارس یكی از آنهاست.
وی ادامه داد: روزنامه نگاران و مطبوعات هرمزگان هم مشكل های فراوانی دارند كه در فرصت مقتضی باید به آنها پرداخت.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهارداشت: در ماه مبارك رمضان با كمك هنرمندان برنامه های مختلفی در سطح استان برگزار می شود كه جشن های روز اولی ها یكی از آنهاست.
كمالی گفت: در این جشن ها یك هزار دختر كه امسال به سن تكلیف رسیده و روزه می گیرند مورد تشویق و تقدیر قرار گرفته و به آنان جایزه داده می شود.
وی افزود: محافل اُنس با قرآن و برگزاری نشست تحقق تمدن نوین اسلامی از جمله دیگر برنامه های ماه مبارك رمضان است.
3219 /6048