جامعه خیران: بزرگترین شیرخوارگاه تهران نیازمند تجهیز است

تهران- ایرنا- سخنگوی جامعه خیران حامی معلولان گفت: بزرگترین شیرخوارگاه تهران به نام شبیر نیازمند تجهیز امكانات توسط بهزیستی است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا كارگری شامگاه سه شنبه در آیین جشن گلریزان فرشته های زمینی در شیرخوارگاه آمنه پایتخت اظهارداشت: این شیرخوارگاه با استانداردهای ملی ساخته شده كه طبق توافق با بهزیستی نیازمند تجهیز امكانات است تا آماده خدمات رسانی به جامعه هدف باشد.
وی افزود: تاكنون 2 میلیارد تومان برای این شیرخوارگاه هزینه شده است و مسئولان نیز برای تجهیز آن وعده هایی داده اند كه امیدواریم عملیاتی شود.
شیرخوارگاه شبیر به عنوان بزرگترین شیرخوارگاه واقع در میدان خراسان از سوی جامعه خیران حامی معلولان ساخته شده است.
گوی ادامه داد: همه تلاش جامعه خیران حامی معلولان كشور جذب مشاركت های خیران برای خدمات رسانی مناسب به مددجویان بهزیستی است.

** مددجویان در دورترین نقاط مستمری می گیرند
علی كرد نماینده مردم خاش و میرجاوه (واقع در سیستان و بلوچستان) در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با بیان اینكه مددجویان بهزیستی در دورترین استان ها مستمری می گیرند اظهارداشت: امروز بهزیستی حتی در مناطق محروم خدمات به جامعه معلولان و مددجویان ارائه می كند.
وی افزود: در خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان هیچ معلول واجد شرایطی در پشت نوبت مستمری نداریم.
كرد اظهارداشت: معلولان ضایعه نخاعی 100 درصد دارای پرستار و خدمات ویژه هستند، همچنین هزینه های درمان ماهانه به حساب معلولان در سراسر كشور واریز می شود.
به گفته وی شهریه دانشجویان معلول نیز توسط سازمان بهزیستی پرداخت می شود.
نماینده مردم خاش با اشاره به اینكه در زمینه مسكن مددجویان نیز قدم های خوبی برداشته شده است گفت: در این زمینه نیز شاهد مشاركت های خوب خیران هستیم.
وی گفت: امروز مردم با گرایش های سیاسی، قومی و دینی مختلف در كنار یكدیگر جمع شده اند تا به مددجویان بهزیستی كمك كنند.

** استاندار تهران دنبال مشاركت های اجتماعی
مدیركل بهزیستی استان تهران نیز در این آیین با اشاره به اینكه استاندار تهران به دنبال جذب مشاركت های اجتماعی است، بیان كرد: وی با حداكثر مشاركت و همفكری همه دستگاه ها دغدغه مند خدمات رسانی به مددجویان بهزیستی است.
داریوش بیات ادامه داد: استاندار تهران با شفافت سازی مسائل معلولان را پیگیری می كند.
وی همچنین از مشاركت های خیران قدردانی و خاطرنشان كرد: خیران همیشه حامی بهزیستی بوده اند و از كمك رسانی در ارائه خدمات به مددجویان كوتاهی نمی كنند.
مدیركل بهزیستی استان تهران گفت: خیران سرمایه های اجتماعی كشور و به دنبال نیكوكاری و خیررسانی در جامعه هستند.
به گزارش ایرنا جشن گلریزان فرشته های زمینی همزمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) در شیرخوارگاه آمنه با حضور حامیان و خیران مددجویان بهزیستی با توزیع فرم های مشاركت های مردمی برگزار شد.
تهرام/8138/ 1008