حمايت از فعاليت هاي اتاق بازرگاني براي توسعه تجارت و رونق توليد

بندرعباس- ايرنا- استاندار هرمزگان گفت: ما از فعاليت‌هاي اتاق بازرگاني در راستاي توسعه تجارت و رونق توليد در استان حمايت لازم را خواهيم داشت و اين اتاق نيز بايد مشاركت خوبي در اين حوزه ها داشته باشد.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي شامگاه سه شنبه در نشست با اعضاي هيات رييسه موقت اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي هرمزگان اظهار داشت: در بهمن ماه سال 97 رهبر معظم انقلاب بيانيه گام دوم انقلاب را صادر فرمودند كه همه ما بايد براي عملياتي شدن و پياده سازي اين بيانيه در تمامي حوزه هاي مورد تاكيد به ويژه حوزه اقتصاد بكوشيم تا توسعه اقتصادي استان رقم بخورد.
وي با اشاره به وضع تحريم هاي ظالمانه عليه كشور، تصريح كرد: بايد از دل همين تهديدها فرصت ها را شناسايي و در جهت توسعه و شكوفايي كشور و استان به كار برد.
استاندار هرمزگان اظهار داشت: اتاق بازرگاني با ساماندهي فعاليت‌ها در حوزه‌هاي صادرات و واردات و استفاده از ظرفيت‌هاي اقتصادي مي ‌تواند ثمرات بسياري را براي استان داشته باشد و بايد به مسائل سرمايه ‌گذاري، توليد و تجارت در استان ورود جدي داشته و ساماندهي لازم را در اين حوزه ها انجام دهد.
همتي خاطرنشان كرد: بايد نسبت به شناسايي قوانين و بخشنامه هاي دست و پاگير اقدام و با حذف يا اصلاح آنها زمينه را براي فعاليت فعالان اقتصادي بيش از پيش فراهم كرد.
وي تصريح كرد: اعضاي هيات رئيسه موقت اتاق بازرگاني تلاش كنند تا فضا را براي حضور و مشاركت تمامي فعالان در اين حوزه در مجموعه اتاق ايجاد و همچنين با برنامه ريزي، انتخابات آن را به شكل مناسبي برگزار كنند.
استاندار هرمزگان تاكيد كرد: اين مجموعه بايد به معناي واقعي پشتيبان بخش خصوصي باشد و ما انتظار داريم تا اتاق بازرگاني فضاي مناسبي براي انتقال و پيگيري مسائل و دغدغه هاي بخش خصوصي را فراهم كند.
7198/6048