۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۵
کد خبر: 83323273
۰ نفر
وزیركار: خیران به نهضت مهارت افزایی بپیوندند

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با بیان اینكه امسال نهضت مهارت افزایی را در دستور كار قرار داده ایم تاكید كرد: از خیران می خواهیم كه در این زمینه فعالیت و ورود كنند.

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری شامگاه سه شنبه در مراسم جشن گلریزان فرشته های زمینی در محل شیرخوارگاه آمنه پایتخت اظهارداشت: هنر و مهارت آموزی به دانش آموختگان كار خیر است و به ایجاد اشتغال و كارآفرینی در جامعه كمك می كند.
وی افزود: ما در سازمان بهزیستی و وزارتخانه به تنهایی نمی توانیم در این زمینه فعالیت كنیم بلكه نیازمند قدم های خیر مردم نیز هستیم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ادامه داد: خیران در عرصه های مختلف از جمله سلامت، ساخت مدرسه، مسكن و سایر موارد ورود كرده اند كه می توانند در زمینه كارآفرینی نیز نقش آفرینی كنند.
وی با بیان اینكه یكی از مهمترین برنامه های این وزارتخانه گسترش مشاركت های اجتماعی است گفت: مسئولیت های سنگین در جامعه را با كمك خیران انجام می دهیم زیرا امام راحل نیز می فرمودند كاری را كه مردم می توانند انجام دهند در آن دولت وارد نشود.
شریعتمداری تاكید كرد: اكنون در سازمان بهزیستی 90 درصد خدمات به مردم و خیران واگذار شده است تا در این امر خداپسندانه فعالیت كنند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه 500 هزار پرونده مددجویی در بهزیستی به ثبت رسیده است گفت: 2 میلیون و 400 هزار مددجو از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند.
وی اظهارداشت: بهزیستی تلاش می كند با مشاركت و هم افزایی خیران خدمات مناسبی را به مددجویان ارائه كند.
شریعتمداری همچنین با اشاره به احداث بزرگترین شیرخوارگاه در تهران گفت: در مورد فعالیت ها و مشاركت هایی كه خیران در این زمینه انجام داده اند اطلاع داریم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ابراز امیدواری كرد كه با آغاز فعالیت این مجموعه خدمات مناسبی به مددجویان بهزیستی در آینده نزدیك ارائه شود.
شیرخوارگاه شبیر به عنوان بزرگترین شیرخوارگاه واقع در میدان خراسان كه از سوی جامعه خیران حامی معلولان ساخته شده نیازمند تجهیز امكانات توسط سازمان بهزیستی كشور است.
به گزارش ایرنا جشن گلریزان فرشته های زمینی با حضور رییس سازمان بهزیستی، برخی نمایندگان مردم تهران در مجلس، خیران و حامیان مددجویان بهزیستی از سوی اداره كل بهزیستی استان تهران در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد.
تهرام/8138/ 1008