استاندار يزد: پرسش مهر  تفكر را در ميان دانش آموزان تقويت مي كند

يزد - ايرنا - استاندار يزد گفت: پرسش مهر روحيه پرسشگري ، مشاركت جويي و انديشه ورزي را ميان دانش آموزان استان تقويت مي كند.

به گزارش ايرنا محمدعلي طالبي سه شنبه شب در آئين تجليل از 196 نفر از دانش آموزان و فرهنگيان برتر پرسش مهر استان افزود: انديشه پوياي دانش آموزان موجب توسعه و آباداني جامعه در زمينه هاي مختلف مي شود.
وي با قدرداني از دست‌اندركاران طرح پرسش مهر در استان اظهار داشت: اين طرح از آن جهت ارزشمند است كه پل ارتباطي ميان دانش آموزان، فرهنگيان و رئيس جمهوري است.
طالبي ادامه داد: همچنين طرح پرسش مهر موجب مي شود كه دانش آموزان در كنار تحصيل به مسائل محيط اطراف خود توجه و با طرح سئوال در جهت پاسخ به آن تلاش كنند و به نوعي در قبال موضوعات مختلف احساس مسئوليت بيشتري داشته باشند.
همچنين معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش يزد اظهار كرد: پرسش مهر براي نخستين بار در سال 76 در دولت اصلاحات از سوي رئيس جمهوري وقت مطرح شد و مي توان از آن به عنوان يكي از افتخارهاي ارزشمند در حوزه دانش آموزي ياد كرد.
علي سرداري افزود: در اين طرح رئيس‌جمهوري يكي از مهمترين مسايل كشور را در عرصه تعليم و تربيت مطرح مي‌ كند،كه گروه هدف اين طرح در قالب فعاليت ‌هاي فرهنگي و هنري به آن پاسخ مي‌دهند.
وي خاطر نشان كرد : در سال تحصيلي 98- 97، 37 هزار و 500 نفر در پاسخگويي به پرسش مهر در استان يزد شركت كردند كه از اين تعداد، 11هزار نفر دانش آموز و بقيه دانش آموز بودند.
سرداري ادامه داد: در مجموع 113 اثر به دبيرخانه كشوري در تهران ارسال شد كه 57 اثر دانش‌آموزي، 52 آثار مربوط به فرهنگيان و يك مورد هم سرود بود.
وي موضوع آثار ارسالي را نقاشي، فيلم و داستان كوتاه، گرافيك ، وبلاگ نويسي، شعر و مقاله پژوه فرهنگي ذكر كرد.
معاون اداره كل آموزش و پرورش يزد اضافه كرد: افرادي كه موفق به كسب حدنصاب امتياز شوند، در مراسمي كه 11 تير امسال با حضور رئيس جمهوري در تهران برگزار مي‌شود، تجليل مي شوند.
همزمان با آغاز سال تحصيلي، رئيس جمهوري سئوالي را طرح مي كند كه در سال تحصيلي گذشته دانش آموزان و فرهنگيان چه مهارت هايي آموختند و امسال چه انتظاراتي دارند؟
هم اكنون 250 هزار دانش آموز در يكهزار و 920 واحد آموزشي استان يزد مشغول به تحصيل هستند.
16 هزار فرهنگي مسئوليت تعليم و تربيت اين تعداد دانش آموز را بر عهده دارند.
جمعيت استان يزد در سرشماري سال 1395، يك ميليون و 138 هزار نفر اعلام شد كه 85 درصد در 21 شهر و بقيه در روستا و آبادي ها زندگي مي كنند.
2088/ 2047/