متخلفان قطع درختان جنگلي در پلدختر دستگير شدند

خرم آباد - ايرنا - مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري لرستان گفت: متخلفان قطع درختان در شهرستان پلدختر دستگير و در اين راستا يك دستگاه خودرو نيسان توقيف شد.

به گزارش ايرنا شيرزاد نجفي روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پي گزارشات مردمي مبني بر قطع درختان بلوط در منطقه كُركي شهرستان پلدختر، بلافاصله نيروهاي يگان حفاظت اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري به محل اعزام شدند.
وي افزود: افراد سودجو كه با استفاده از اره برقي درحال قطع درختان جنگلي بودند با رسيدن ماموران منابع طبيعي اقدام به فرار كردند.
وي گفت: اما كاركنان منابع طبيعي موفق به دستگيري متخلفان و توقيف يك دستگاه خودرو نيسان حامل درختان قطع شده همچنين اره برقي و تبر شدند.
نجفي با بيان اينكه متخلفان با تشكيل پرونده تحويل مقامات قضايي شدند اضافه كرد: در برخورد با سودجويان و كساني كه با قطع درختان اقدام به تخريب عرصه هاي جنگلي مي كنند قاطعانه برخورد قانوني خواهد شد.
مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري لرستان ادامه داد: حفاظت از منابع طبيعي وظيفه همگاني است و شماره تلفن رايگان 1504 يگان امداد جنگل و مرتع به صورت شبانه روزي آماده پاسخگويي و رسيدگي به گزارشات مردمي در زمينه هرگونه تخلف در عرصه هاي ملي مي باشد.
6060/3210