رهبر انصارالله یمن: عربستان علیه اماكن مقدس اسلامی توطئه می كند

تهران – ایرنا – «عبدالملك بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن سه شنبه با رد ادعاهای مقام های سعودی مبنی بر حمله موشكی نیروهای یمنی به مكه، گفت: كسانی كه علیه مسجدالاقصی توطئه می كنند ممكن است درصورتی كه از آن ها خواسته شود، علیه مسجد الحرام نیز توطئه كنند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، عبدالملك الحوثی با بیان اینكه آنچه كه رسانه های سعودی ادعا می كنند، دروغی بزرگ و ادعایی نفرت انگیز است، گفت: طرح این نوع ادعاهای دروغین از سوی رژیم سعودی كه بر دروغ گویی و ادعاهای غیرواقعی تكیه دارد بعید نیست.
وی تاكید كرد كه منبع خطر اماكن مقدس از دو سمت است. یكی از سوی آمریكا، اسرائیل و طرفدارانشان و از سوی دیگر داعشی ها و تكفیری ها كه همه مقدسات اسلامی را شرك می دانند،
رهبر انصارالله در ادامه گفت: هر دو سمت كه تهدیدی عملی برای مكه مكرمه و مدینه منوره به شمار می آیند با رژیم سعودی مرتبط هستند و رژیم سعودی یكی از بارزترین طرفداران آمریكا است و با اسرائیل رابطه دارد و همچنین از داعشی ها و تكفیری ها حمایت می كند.
الحوثی اضافه كرد: رژیم سعودی از اماكن مقدس برای اهداف سیاسی سوءاستفاده می كند و ثابت كرده است كه امین هیچ یك از مقدسات اسلامی نیست.
وی گفت: كسانی كه علیه مسجدالاقصی و مردم فلسطین توطئه می كنند و در معامله قرن ترامپ نقش اساسی دارند همان هایی هستند كه برای مقدسات مسلمانان در مكه و مدینه مورد اعتماد نیستند.
آمریكا روز دوشنبه اعلام كرد كه در روزهای 25 و 26 ژوئن (4و 5 تیر) نشست اقتصادی بین المللی در بحرین برای جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین به عنوان بخش اول معامله قرن برگزار خواهد شد.
گفته می شود در این كنفرانس نمایندگان دولت‌ها، جامعه مدنی و سرمایه‌گذاران برای آغاز اجرای بخش اقتصادی معامله قرن شركت خواهند كرد.
جرد كوشنر داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریكا پیش تر اعلام كرده بود كه معامله قرن بعد از ماه رمضان اعلام خواهد شد.
شبكه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یك مسؤول برجسته این رژیم گزارش داد كه دولت آمریكا رسما از اسرائیل برای شركت در كنفرانس اقتصادی درباره معامله قرن دعوت كرده است.
شبك**9365**1392